Tisícky Slovákov sa majú od decembra na čo “tešiť”. Pri návšteve lekára, ktorú im doteraz hradila poisťovňa, si budú musieť načrieť do vlastného vrecka. Dôvod je pritom zarážajúci… Len pred pár hodinami sa pritom Slováci potešili zo zdvojnásobenia daňového bonusu. 

Tisícky Slovákov môžu mať od decembra poriadny problém. Poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne si totiž budú musieť od decembra priplatiť aj za úkony, ktoré im boli doteraz automaticky hradené. Za všetkým je fakt, že tisíckam ambulancii vypršala 30. novembra zmluva s poisťovňou.

 

Štátna poisťovňa sa aktuálne sporí o platby za pacientov, ako aj za úkony a požiadavky lekárov považuje za nesplniteľné. Doktori sa však búria so slovami, že požadujú to isté, čo od súkromných poisťovní. Smutné však je, že dôsledky týchto sporov pocítia najmä pacienti a ich peňaženky.

Ak sa totiž vyberiete k lekárovi, ktorý sa s vašou poisťovňou nedohodol, môže si od vás vypýtať peniaze za úkon. Riaditeľka odboru zdravotného a revízneho VšZP Beáta Havelková ale pre Plusku prezradila, že tieto peniaze poistencom po požiadaní vrátia: “Určite budeme v zmysle zákona a nášho verejného prísľubu refundovať takúto platbu,” uvádza. Sumy, ktoré si u lekára priplatíte, sa pritom môžu pohybovať v desiatkach eur. Za preventívnu prehliadku vycálujete 15,99 eur, za preventívnu prehliadku novorodenca 30 eur, za ultrazvuk v tehotenstve 15,75 eur.

Zdroj : hitky.sk

Pozri aj:   Nečakaná ZMENA o zrušení striedania času: EÚ si vymyslela TOTO!