Najvtipnejšia kaviareň v Prešove. Hostí do Nico Caffé pozývajú žartovnými sloganmi, ktoré pravidelne obmieňajú. Žarty si robia z kade koho, neboja sa rypnúť si ani do Fica či Sagana.

Kaviareň na Ulici 17. novembra je známa vtipnými postrehmi na tabuli pred prevádzkou. „S kolegom sme vymýšľali rozličné bonmoty za barom. Veľmi sme sa na tom nasmiali a povedali si, prečo sa o ne nepodeliť,“spomína na začiatky spred 5 rokov Viktor Štefančík (36), ktorý je najčastejším autorom sloganov.

Väčšina z nich je o káve a na vtipnosti im pridáva aj to, že sú preložené do domáceho šarišského nárečia. „Teší nás, že sa na tom okoloidúci pobavia i keď k nám nezavítajú. Hlášku – Kedz chceš bic uspešny, nestači ajfon, ajmek… treba ajrobic – si len na našej facebookovej stránke pozrelo milión ľudí. Keď spočítame aj pozretia na stránkach, ktoré to od nás prebrali, tak to dokopy mohlo vidieť aj 5 miliónov užívateľov,“ povedal Viktor.

Šikovný barista, ktorý bol aj majstrom Slovenska vo varení tradičnej tureckej kávy v džezve, vraví, že kedysi slogany obmieňali každý pondelok, teraz je to podľa toho, kedy ich navštívi Thália, múza komédie a vtipu. Hláškami reagujú na dianie v športe aj na politickú situáciu.

 zdroj : cas.sk
Pozri aj:   Nechutný PODVOD odhalený: V hlavnej úlohe farmár Peter Harezník!