Pred pár dňami otriasol Slovenskom prípad chorej pani Jany, ktorá sa po strate manžela a domu ocitla na ulici s diagnózou rakovina. Hoci ju mnohí prehliadali, napokon sa v hodine dvanástej objavila nečakaná pomoc…

Pani Jana (70) dojala celé Slovensko, keď pre televíziu Markíza porozprávala svoj smutný príbeh o tom, ako stratila pri požiari manžela Františka a zároveň prišla aj o dom. Pri Trnave tak žila ako bezdomovkyňa v zime a s minimom jedla a navyše sa nevídala so svojimi deťmi: “Mám rakovinu hrtana a dlho tu už nebudem. Mám metastázy na pľúcach. Nemám ani peniaze, lebo účet sme mali s manželom a ten je zablokovaný do dedičského konania. Želám si, aby som zomrela a nebola nikomu na obtiaž. Deti sa o mňa nezaujímajú, ale ja im aj tak prajem len to najlepšie,” prezrádza so slzami v očiach.

Napriek tomu, že sa na internete ozývali hlasy ľudí z jej okolia, ktorí celý príbeh vidia celkom inak, predsa len si chorá starenka zaslúžila podať pomocnú ruku. Tá prišla v hodine dvanástej a z pani Jani už viac nie je bezdomovkyňa! Po zverejnení reportáže sa začali ozývať stovky ľudí ponuka na ubytovanie prišla ešte v ten deň.

Dnes sa nachádza vdova s ťažkou chorobou v Útulku svätej Alžbety vo Vrícku (okr. Turčianske Teplice) spolu s milosrdnými sestrami a za pomoc vďačí všetkým Slovákom, ktorí prejavili ochotu pomôcť. Tu našla na staré kolená pokoj, ktorý tak potrebovala a dnes už má len jedno prianie: “Mám už iba jedno želanie, vidieť deti. Nehnevám sa na nich,” dodáva pre Nový Čas užialene starenka, ktorá stihla za život okúsiť mnohé.

 

zdroj:hitky.sk

Pozri aj:   Odborníci bránia konanie poslancov: Pre TOTO si zaslúžia vyšší plat!