Výlet na Slovensku? Vyskúšajte Bardejov!

Prázdniny sa síce pomaly končia, my však máme pre vás skvelý tip na výlet. Ak ste si doteraz mysleli, že na východe nič nie je, vyvedieme vás z omylu. Kúsok od Prešova sa nachádza mesto, ktoré láka turistov nielen kvôli vynikajúcim kúpeľom, ale aj kvôli krásnym historickým pamiatkám.

Mesto Bardejov patrí k mestám, ktoré majú zachované pôvodné opevnenie. Zachovalo sa celkovo 10 bášt a 3 brány, ktoré turisti obdivujú hneď, ako prídu do tohto historického mesta. Ako prvé vás určite zaujme historické centrum, konkrétne Radničné námestie, ktoré nesie názov po budove Mestskej Radnice. V súčasnosti sa v tejto budove nachádza expozícia Šarišského múzea, ktorú si samozrejme môžete pozrieť aj vy. Mesto je od roku 2000 zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO a môžeme potvrdiť, že tam právom patrí. Svojim krásnym historickým zachovalým centrom si vybojovalo miesto v tomto zozname.

Ak sa chystáte cestovať po Slovensku a tráviť dni aj v Bardejove, všetkým rodinným príslušníkom zabezpečte cenovo výhodné poistenie na dovolenku. Nenechajte nič na náhodu.

Nájdite si penzión v ideálnej lokalite

Ak vás to dotiahlo do tohto mesta, odporúčame vám nájsť si ubytovanie, nakoľko toto mesto si za jeden deň celé nepozriete. Kúsok od centra nájdete turistami obľúbený penzión v Bardejove, ktorý vám poskytne pohodlie, komfort a nízke ceny. Ak sa chystáte prežiť romantický víkend práve v tomto meste, odporúčame vám penzión Magura. Pekne zariadený cenovo prijateľný penzión vás prichýli, ak chcete tráviť dni práve tu, v Bardejove.

Apartmány pre rodiny

Ak vám malá izba v penzióne nevyhovuje, zajednajte si apartmán v Bardejove. Aj spomínaný penzión ponúka pekne zariadené rodinné apartmány v prijateľných cenách. Ak vás do tohto mesta zaviala práca, apartmán si môžete prenajať aj na dlhšiu dobu.

Vychutnajte si toto historické mesto zblízka. Je krásne a určite sa do neho budete chcieť vrátiť. Čo sa týka ubytovania, vyskúšajte lacný pekne zariadený penzión Magura.

Pozri aj:   Príbeh Ivany rozčúlil divákov: “Prečo ju máme ľutovať?“ pýtajú sa!