Zdá sa, že dohoda na novom policajnom prezidentovi je konečne na stole. Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ ministerka vnútra Denisa Saková už našla náhradu za odchádzajúceho šéfa polície Tibora Gašpara. Nejde pritom o žiadneho nováčika v polícii. Ministerka sa rozhodla napokon staviť na skúseného človeka, ktorý už má skúsenosti s riadením polície.

Novým šéfom policajného zboru by sa mal už tento týždeň stať Milan Lučanský, ktorý dnes šéfuje policajnej inšpekcii. Dohoda na jeho mene podľa našich informácií vznikla včera podvečer. Ministerka vnútra Denisa Saková dnes čaká už iba na definitívny súhlas od samotného Lučanského. Riaditeľ sekcie kontroly a inšpekčnej služby ministerstva vnútra pôsobil v minulosti ako viceprezident policajného zboru.

Z vedenia polície odišiel Lučanský po zmene vlád, nakoľko vznikla v koalícii tichá dohoda na tom, že tento flek patrí SNS. Národniari do funkcie druhého muža polície dosadili Jaroslava Málika. Exminister vnútra Robert Kaliňák si tak Lučanského vzal k sebe na ministerstvo a urobil z neho šéfa spomínanej inšpekcie. Okolo Milana Lučanského sa v minulosti objavilo viacero kontroverzných informácií – či už ohľadne jeho majetku, alebo prepojenie na podivných podnikateľov.

Okrem policajného prezidenta dostane policajný zbor aj nového viceprezidenta. Málik totiž z funkcie prvého viceprezidenta odišiel ešte vo februári. Odvtedy je jeho miesto neobsadené. Podľa našich informácií sa Saková rozhodla staviť v tomto prípade na ženu. Novou dvojkou vo vedení polície sa má stať súčasná zástupkyňa riaditeľa Národnej protizločineckej jednotky NAKA Jana Maškarová.

Ministerka vnútra Denisa Saková zvolala dnes na 14:00 hod. tlačový brífing, na ktorom chce predstaviť nové vedenie Policajného zboru. Uvidíme, či jej nominácie odobrí aj predseda vlády Peter Pellegrini.

Zdroj : Pluska.sk

Pozri aj:   Dráma na škole na východe Slovenska: Mama vylepila učiteľovi facku, ten skončil na PN