Herci Ivana Andrlová a Maroš Kramár už majú svoje hviezdy na chodníku slávy pred zlínským Veľkým kinom. Po dnešku je tam hviezd už 29.

Odhalenie dlaždíc s menami bývalých detských filmových hviezd je tradičnou súčasťou zlínskeho filmového festivalu, akciu pripravuje Nadačný fond Kvapka nádeje.

Obaja herci zaspomínali na nakrúcanie rozprávky Za humnami je drak, v ktorej obaja v Zlíne, vtedajšom Gottwaldove, hrali. Andrlová stvárnila rolu Lidušky, Kramár hral lutnistu Mariana. „Pre mňa je tá rozprávka vtipná v tom, že som tam mal parochňu. Keď sa robili postsynchróny, nemal som čas, tak ma nahovoril niekto iný a pesničku takisto spieva niekto iný. Ja sa vždy čudujem, že ma tam vôbec niekto pozná,“ povedal ČTK Kramár, ktorý v českých rozprávkach stvárnil niekoľko princov. „Ako je Honza Čenský český princ, tak ja som robil na Slovensku veľa princov, dobrých aj zlých. Robil som dokonca dvojičky – bratov, kde som robil dobrého i zlého. Hral som už aj kráľa, to bol v Čechách Kráľovský sľub,“ uviedol herec.

Andrlová na roly v rozprávkach spomína rada. „To bola taká doba, nemali sme celkom žiadne starosti, boli sme mladí. Nakrúcali sme rozprávky radi, pretože rozprávky boli totálne apolitické, nehovorilo sa v nich ‘súdruh’ a ‘súdržka učiteľka’, takže tie rozprávky boli vždy také ozvláštnenie,“ povedala ČTK herečka, ktorá podľa svojich slov nehrala princezné príliš často. „Nehrala som ich zase toľko, ale všetky sa stali kultovými,“ uviedla.

Najbližší vzťah má k rozprávke Za humnami je drak, pretože ju mala čoby dieťa rada jej dcéra. Andrlová hrala tiež v snímkach Princovia sú na draka, Princ a Večernice, Čo takto svadba, princ alebo Nech priletí bocian, kráľovná! Hviezdy na chodníku tento rok usporiadatelia odhaľovali už trinástym rokom, vlani ich získali režisér Karel Smyczek a herečka Pavlína Mourková. Pred nimi to boli napríklad Klára Pollertová-Trojanová a Jiří Strach, Lucie Zedníčková, Jan Potměšil, Tomáš Holý, Žaneta Fuchsová alebo bratia Michal a Vladimír Dlho.

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Manželka princa Harryho Meghan opäť vyvolala rozruch: Bozk od cudzieho muža!