Uvažujete nad vlastným bazénom na záhrade?

Oficiálny začiatok leta tu máme onedlho a vy máte vrásky na čele kvôli tomu, že neviete, či vôbec tento rok pôjdete k moru? Nemajte obavy. Ak máte veľkú záhradku, doprajte si vlastný priestranný bazén, ktorý by pokojne mohol konkurovať bazénom v luxusných vilách.

Aký typ bazéna chcete?

V prvom rade si musíte ujasniť, aký typ bazéna si predstavujete na svoje záhrade. Klasické nafukovacie bazény kúpite za pár drobných. Sú však menej kvalitné a nevydržia tak dlho ako zapustené bazény (bazény umiestnené v zemi). Stávajú sa aj také prípady, že si majitelia rodinných domov kúpia nadzemný bazén a keď sa im tento bazén osvedčí a nevedia si predstaviť existovať bez vlastného domáceho kúpaliska, rozhodnú sa pre zapustený bazén. Ak si ale vyberiete zapustený bazén, počítajte s oveľa vyššími výdavkami. Zapustené bazény vás vyjdu na niekoľko tisíc eur (záleží od firmy).

Bazénové lemy vyrobené vám na mieru

Ak si chcete ale kúpiť zapustený bazén, musíte mať dostatok priestoru na jeho umiestnenie. Zapustené bazény sú väčšinou väčšie a práve preto si ho nemôžu vyberať ľudia s nedostatkom miesta na záhrade. Ak sa predsa len rozhodnete práve pre tento typ bazéna, odporúčame vám dať si vyrobiť bazénový lem na mieru. Odporúčame bazénový lem z prírodného kameňa travertín. Sú kvalitné, nezničia sa.

Dobrý prístup a kvalitná dlažba okolo bazéna

Ak uvažujete nad bazénom, bazén by mal by umiestnený na rovnej ploche, na slnečnom mieste, nekrytý stromami a mal by byť prístupný a oddelený od okrasnej časti záhrady. Určite netúžite po tom, aby ste sa k bazénu dostávali cez záhon kvetov a okrasných stromov. Okolo bazéna by nemala chýbať dlažba. Zo všetkých typov dlažby vám odporúčame vyberať si práve kvalitnú travertínovú dlažbu okolo bazéna. Dlažba musí byť protišmyková, čo travertínová dlažba spĺňa. Travertín má totiž na povrchu mierne póry, vďaka ktorým sa na tejto dlažbe nikdy nepošmyknete.

Vybavenie k bazénu

Vlastný bazén môžete mať už o pár týždňov. Stačí, keď budete mať peniaze, priestor a môžete začať s výberom konkrétneho bazéna. Pri bazéne by vám nemal chýbať pohodlný nábytok z umelého ratanu (alebo z pravého ratanu), slnečník (poprípade slnečná plachta), plastové lehátka a samozrejme ani kvalitná slovenská prírodná kozmetika.

Leto je už onedlho tu. Ak chcete vlastný bazén, neváhajte a hľadajte si dodávateľa, ktorý by vám predal kvalitný bazén.