Stredajšie odvolávanie predsedu parlamentu Andreja Danka sa zmenilo na poriadne fiasko. Okrem zvláštnych argumentov padli aj drsné obvinenia z prostitúcie, na ktoré už podpredsedníčka Národnej rady Lucia Ďuriš Nicholsonová zareagovala a podala trestné oznámenie.

Odvolávanie predsedu parlamentu Andreja Danka pre podozrenie z plagiátorstva rigoróznej práce sa napokon nepodarilo. Za odvolanie síce hlasovalo 61 poslancov, no proti bolo 26 a 2 hlasy boli neplatné. Most-Híd potvrdil svoj avízo o tom, že jeho poslanci na tomto hlasovaní nebudú prítomní. V sále sa tak nenašlo 76 potrebných hlasov.

Okrem zvláštnych argumentov a čudných prirovnaní ale tentokrát padali na rokovaní aj vážne obvinenia ako aj zábavné výroky, na ktoré zrejme mnohí Slováci tak skoro nezabudnú. K jedným z takých patrila nepochybne Dankova spomienka na to, ako odnaučil poslancov jesť keksíky: “Mne bolo smiešne, keď ste tu jedli keksíky a naučil som vás, že ich nesmiete jesť,” perlil. Danko pritom akékoľvek obvinenia odmieta a stojí si za oprávneným používaním titulu JUDr.

Na pretras však prišlo aj škandalózne obvinenie Nicholsonovej, ktorá na absurdnosť stihla zareagovať: “V týchto dňoch čelím špinavej diskreditačnej kampani špinavých ľudí. Vytvorili spravodajský podvrh, v ktorom ma spájajú s prostitúciou a s obchodom s bielym mäsom. 
Ide o falzifikát a súčasť abnormálne špinavej politickej kampane, ktorá sa nezastaví pred ničím. Zdochýňajúci politický kôň kope a neštíti sa mu poveriť skrachovaných agentov SIS a ľudí pochybnej povesti, aby využili svoje Štbácke nadanie, aby vytvorili spravodajský podvrh. Chcú tým diskreditovať mňa, moju rodinu a stranu SaS a zároveň prekryť svinstvá tých politikov, proti ktorým bojujem. V tejto veci som podala trestné oznámenie a obrátim sa na kanadské veľvyslanectvo a ich oficiálne orgány, aby som spolu s nimi zastavila túto špinavú kampaň a iniciovala trestnoprávne potrestanie jej autorov,” uvádza Ďuriš Nicholsonová na svojom Facebookovom profile.

Tá upozorňuje aj na formálne chyby vo falzifikáte, čo potvrdili aj Ottawské úrady, ktoré poukazujú na nezrovnalosti v detailoch ako hlavička policajného oddelenia a ďalšie a sami vyslovili podozrenie, že sa nejedná o pravý dokument. Vo veci už podala trestné oznámenie so slovami, že tuší kto konkrétne voči nej vedie túto verejnú antikampaň.

 

 

 

zdroj:hitky.sk

Pozri aj:   Kušnírovej sa potvrdilo to najhoršie: Chyba zo strany polície!