A vraj na východe Slovenska nič nie je! Je tam napríklad najvyšší drevený oltár na svete. A práve vedomosti o ňom potrápili nášho premiéra Pellegriniho.

Pred pár dňami absolvoval premiér Peter Pellegrini spolu s generálnym tajomníkom rady Európy Thorbjørnom Jaglandom pracovnú cestu na východ Slovenska. Konkrétne zavítali do Spišského Hrhova, kde sa boli pozrieť na rómsku komunitu, ktorú sa podarilo začleniť do pracovného procesu.

Nezabudli navšíviť ani turistami obľúbenú Levoču, ktorá je zapísaná do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Zavítali aj do Baziliky svätého Jakuba, kde je umiestnené slávne dielo Majstra Pavla z Levoče, teda najvyšší drevený oltár na svete.

S Pellegrinim urobila počas jeho návštevy rozhovor miestna televízia TV Levoča, ktorej sa podarilo zaznamenať veľký premiérov trapas:  „Odporúčam každému, kto tu ešte nebol, aby sa prišiel na vlastné oči presvedčiť, aký krásny je oltár Jána Pavla z Levoče,“ zhodnotil premiér neuvedomujúc si svoju chybu. Predseda vlády sa pravdepodobne stratil v spleti svojich myšlienok a na miesto sochára Majstra Pavla z Levoče si spomenul na zosnulého pápeža Jána Pavla II..

Zdroj : čas.sk