Vysokoškoláčku Máriu († 25) z Liptova zavraždil Tomáš z Ružomberka. Čo dnes – po desiatich rokoch – hovoria o tragédii ľudia v dedine?

V decembri 2008 našli v ružomberskej časti Polík nehybné telo Majky Guráňovej († 25). Vyšlo najavo, že poslucháčka ružomberskej univerzity, ktorá si popri štúdiu privyrábala, v osudný deň prišla k svojmu klientovi a budúcemu vrahovi pre splátku pre firmu poskytujúcu rýchle pôžičky. Mala so sebou 50-tisíc korún (1 659,70 eur). Tie mohli byť dôvodom útoku. Vyšlo najavo, že dievčinu zavraždil Tomáš v predsieni bytu, kde býval s rodičmi. Udrel ju kovovým pilníkom, hlavu jej omotal igelitkou, ktorú jej obviazal okolo krku. Majka sa udusila. Potom obeť zabalil do plachty a odviezol na káre, ktorú si požičal od susedy. Je šokujúce, že po čine pomáhal rodičom Majky rozvešiavať letáky s fotografiou o jej nezvestnosti. 

Po dvoch mesiacoch – po náleze tela – sa vtedy 20-ročný Tomáš Benčo k ohavnému činu priznal. S prokurátorkou uzatvoril dohodu o vine a trest., ktorú súd schválil Podľa rozsudku si má vo väzení odsedieť 20 rokov.

O vrahovi ako o zvierati

Majkin otec Ján o vrahovi svojej jedinej dcéry hovoril ako o zvierati. Vravieval, že taký človek sa radšej nemal narodiť. „Pred rokom po dlhej a ťažkej chorobe ako 57-ročný zomrel. Do smrti si vyčítal, že dcéru pred vrahom neochránil. Bol to dobrý chlap. Na jeho rýchlom skone sa nežiaduco podpísala aj vražda dcéry, som o tom presvedčený,“ povedal sused nešťastnej rodiny.

„Nechápem, ako Majke v tej spoločnosti mohli dovoliť, že mala pri sebe toľké peniaze. Ale im sa nič nestalo, len Jankova rodina prišla o už dospelú dcérku,“ krúti hlavou žena z Likavky.

Mysleli sme si, že ten vrah pôjde do basy najmenej na 25 rokov. Ale u nás to už takto chodí…, “ povedala Majkina rovesníčka, ktorá si na spolužiačku denne spomenie.

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Rómovia z celého sveta kempujú v parku kúpeľného mesta: Do Piešťan ich láka veľká záhada!