Eliott Jones (17) neje od svojich dvoch rokov nič iné, než klobásové rolky. Má ich na raňajky, obed aj večeru.

Tínedžer z mesta Louth v anglickom grófstve Lincolnshire bol donedávna považovaný za najvyberavejšieho jedáka v Británii, keďže 15 rokov nedal do úst nič iné, ako slaný koláč z lístkového cesta plnený klobásou. Obsesia touto tradičnou britskou pochúťkou ho stála mnoho problémov.

Do druhého roku života bol Eliott úplne normálne dieťa. Mama ho kŕmila rozličnými detskými jedlami a syn jedol všetko. Potom sa však niečo stalo a Eliotta začalo napínať pri pohľade na čokoľvek iné, než jeho obľúbené klobásové rolky.

Jeho matka Joy (41) vedela, že dieťa potrebuje vyváženú a zdravú stravu, ale nech sa snažila ako chcela, Eliottov dáviaci reflex bol silnejší. Pre britský denník Metro povedala, že „Ako matka som sa cítila vinná. Myslela som si, že som niekde urobila chybu, ale keď mu nedokázali pomôcť ani doktori, vedela som, že je to vážne. Eliotova vyberavosť mala negatívny vplyv aj na jeho sociálny život. Nemohol ísť na obed, či večeru nikde, ak tam neservírovali ten najobyčajnejší typ klobásy a naša špajza musela byť stále plná klobásových roliek.“

V 17-tich rokoch života urobili Eliott a jeho rodiča vážne rozhodnutie skoncovať s jeho chorobnou vyberavosťou raz a navždy. Chlapec začal chodiť k psychiatrovi. David Kilmurry, špecialista na kognitívne správanie začal s liečbou prostredníctvom hypnoterapieVyliečiť Eliotta mu trvalo len dve hodiny.

„Hneď po tom začal jesť zdravé výživné potraviny a výskyt klobásových roliek v jeho jedálničku sa postupne znižoval, hoci stále na ne nedá dopustiť,“ povedala Eliottova mama.

Podľa jeho hypnoterapeuta trpel Eliott psychickou poruchou zvanou neofóbia. „Je to strach zo všetkého nového, ktorý ho nútil utiekať sa k jedlu, ktoré dobre pozná a k ničomu inému. Počas hypnózy som mu pomohol potlačiť jeho dáviaci reflex a vsugeroval mu, že je správne objavovať nové chute a nebáť sa ich,“ povedal psychiater David Kilmurry.
Hneď po skončení hypnózy si Eliott začal kupovať jedlo sám. Začal jesť zeleninu, ovocie, varené a grilované jedlá. „Zo dňa na deň sa zmenil. Sme ohromení aký vplyv na neho malo jedno stretnutie s odborníkom.“povedali jeho rodičia a dodali, že „predtým bol pre Eliotta čas obeda spojený s nepríjemnými emóciami a zahanbením, dnes sa naň teší.“

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Identita nádhernej ruskej fanúšičky odhalená: Priaznivci porna ju oblečenú takmer nespoznali!