Nielen na Slovensku, ale všade vo svete využívajú prepravu prostredníctvom taxi služby doslova denne tisíce ľudí. Svoje o tom vie aj istý pán z Bratislavy, ktorý sa po operácii uchýlil z dôvodu rýchlejšie prevozu domov k využitiu taxíka miesto verejnej dopravy. 

Kým v niektorých mestách sa súkromní podnikatelia v oblasti prevádzkovania taxi služieb predháňajú v tom, kto dá nižšie ceny, aby si získali zákazníka, Aladár Čoka z Bratislavy pozerá na podobnú problematiku zrejme iným okom. Od jedného zo svojich zákazníkov si totiž neváhal vypýtať astronomickú sumu za jedinú jazdu, ktorá sa v rámci jedného mesta vyšplhala na 95,5 €!

“Dámy a páni, myslela som si že taxíky v BA stoja max 20 €. Ako môžete vidieť dokáže sa to vyšplhať az na skoro 100 € a to z Kramárov do Vrakune. Pán Aladár Čoka nemal vôbec záujem túto sumu prediskutovať, ba čo je horšie, skoro mi prešiel po nohách autom. Prosím, označte toho podvodníka niekto! Čo je najhoršie, že neokradol mňa, ale dedka, ktorý išiel práve z operácie. Čiže si takto privyrába na starých ľuďoch. Žiadna ľudskosť,” zverejnila na sociálnej sieti Facebook istá Petra Machánová.

Status sa stal okamžite virálnym, pričom do diskusie ohľadom chamtivosti taxikára sa zapojili desiatky ľudí. Bratislavské noviny napokon oslovili Občianske združenie koncesovaných taxikárov, ktoré k celej veci zaujalo jednoznačný postoj: “My sa od takéhoto konania dištancujeme a proti takýmto praktikám bojujeme. V Bratislave však existuje 30 až 40 súkromných taxikárov, ktorí nepatria pod nijakú taxislužbu a tak trochu zneužívajú, že je na Slovensku voľná tvorba cien, hoci aj naše združenie sa usiluje o to, aby bola zákonom stanovaná maximálna taxa za 1 km. Takže, ak mal na aute zverejnený cenník a išiel v súlade s ním, tak sa nedopustil žiadneho protiprávneho konania. O tom, že takéto počínanie nie je morálne a nerobí to poctivým bratislavským taxikárom dobré meno, ani nemusíme diskutovať,” uviedol pre Bratislavské noviny Ondrej Halás.

V prípade, že potrebujete využiť taxi službu, nikdy si nesadajte k stojacemu taxíku pred budovami, ako sú letisko, nemocnica, železničná či autobusová stanica. Ak vám to čas umožňuje, vždy si zavolajte taxík prostredníctvom telefonického hovoru, kedy s operátorkou môžete diskutovať o cene, prípadne zistiť sumu za prevoz.

Zdroj : hitky.sk

Pozri aj:   Aké budú VIANOCE? Meteorológovia už vedia, či nás poteší sneh!