Spoznávajte krásy Slovenska už cez tieto letné prázdniny

Už o pár dní začnú školákom letné dvojmesačné prázdniny. Máte doma školákov a uvažujete nad tým, aký program im vymyslieť, aby po prázdninách netvrdili, že sa celý čas nudili a sedeli doma na zadku? Spoznávajte krásy Slovenska už cez tieto letné prázdniny.

Slovenské jaskyne

Ak sa chcete schladiť, lepšie miesto ako jaskyňu nenájdete. Slovensko sa môže pochváliť viacerými krásnymi jaskynnými komplexmi, a to nielen v Nízkych Tatrách, kde máte vedľa seba hneď viacero jaskýň – napríklad Demänovskú jaskyňu Slobody, Demänovskú ľadovú jaskyňu, ale aj na iných miestach.

Odporúčame vám navštíviť Beliansku jaskyňu, jaskyňu Driny, Dobšinskú ľadovú jaskyňu, ale aj menšie jaskyne ako Harmaneckú jaskyňu, Bystriansku jaskyňu. Kúsok od posledných dvoch menovaných jaskýň nájdete aj pekné Kúpele Brusno. Výlet do jaskyne a následne aj návšteva týchto kúpeľov bude pekný výlet pre celú rodinku. Schladíte sa v podzemných jaskyniach a potom sa zohrejte v termálnych kúpeľoch.

Vysoké Tatry

Keď sa povedia hory, tak väčšine z nás napadnú práve Vysoké Tatry. Ak neviete, kam ísť na výlet s deťmi, choďte do Vysokých Tatier. Vysoké Tatry majú čo ponúknuť aj neturistom a rodinám s deťmi – Svištia dedinka na Skalnatom plese, výlet lanovkou na Lomnický štít a návšteva najvyššie položenej botanickej záhrady, wellness pobyty v miestnych hoteloch, Tricklandia, Tatranský ľadový dóm a pod.

Ak máte väčšie deti, podniknite nenáročné turistiky – turistika na Hrebienok, Zamkovského chatu, na Brnčalku, na Solisko, na Popradské pleso.

Slovensko je krásne a stále budete mať čo objavovať

Spoznávajte krásy Slovenska už toto leto. Ak neplánujete ísť k moru, zastavte sa vo Vysokých Tatrách, navštívte jaskyne, podniknite pekné túry, pozrite si slovenské hrady a zámky, navštívte historické mestá a miestne múzeá. Kým všetko obeháte, dva mesiace vám stačiť určite nebudú. Slovensko je krásne a stále budete mať čo objavovať. Ak cestujete autom, vopred si zistite ako je to s parkovaním, aby sa nestalo, že vás bude musieť odtiahnuť odťahová služba, pretože budete stáť tam, kde je zakázané stáť.