O prípad Filipínca Henryho († 36), ktorý zomrel na následky brutálnej bitky v centre Bratislavy, sa zaujíma už aj ministerstvo.

éf rezortu spravodlivosti Gábor Gál si zavolal na koberček prokurátora, ktorý odmietol vziať do väzby Juraja H. (28) z Dunajskej Stredy. Útočníka posadili za mreže v piatok večer.

Do veci sa obula Generálna prokuratúra SR, ktorá nariadila prevzatie prípadu Krajskou prokuratúrou Bratislava a jeho prísnejšie posúdenie. Už zajtra má celú vec vysvetľovať okresný prokurátor, ktorý odmietol Juraja H. minulý týždeň ponechať vo väzbe. „Podľa informácií, ktoré mám, ide o veľmi krutý a odsúdeniahodný čin, ktorý je potrebné expresne a poriadne vyšetriť aj z dôvodu vnímania slovenských justičných orgánov v zahraničí,“ povedal minister Gábor Gál. Juraj H. mal Henryho napadnúť, keď bránil svoje dve kolegyne, pričom ho kopal na zemi do hlavy. Polícia ho opäť zadržala v piatok, čiže sedem dní po samotnom útoku. „Je umiestnený v cele policajného zaistenia,“ uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

O tom, či zostane za mrežami, rozhodne krajský prokurátor. Po smrti Henryho zmenili kvalifikáciu skutku a útočník je obvinený zo zabitia.

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Zomrela česká herečka Gabriela Vránová († 78): Prehrala ťažký boj s rakovinou