Na niektorých miestach Slovenska sa v noci zo soboty (30.6.) na nedeľu ochladilo na menej ako šesť stupňov Celzia.

Nasledujúca noc bude s veľkou pravdepodobnosťou ešte chladnejšia, informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti Facebook. „V noci sa nad územím Slovenska nachádzal chladný a suchý vzduch. Na väčšine územia, s výnimkou severu, sa zmenšila oblačnosť a aj zoslabol vietor. Vytvorili sa tak pomerne priaznivé podmienky na výraznejší pokles teploty vzduchu,“ píše SHMÚ.

Najlepšie podmienky boli v Trenčianskom, Banskobystrickom, ale aj v Žilinskom kraji, kde bolo menej oblačnosti. Na menej ako šesť stupňov Celzia sa ochladilo v niektorých lokalitách na Myjave či na Záhorí.Prízemný mráz SHMÚ na svojich staniciach nezaznamenal. Najnižšiu prízemnú teplotu vzduchu ústav nameral v Piešťanoch a v Kuchyni pri Malackách, v oboch prípadoch 1,8 stupňa Celzia. Najnižšia teplota vzduchu vo výške dva metre nad zemou bola v obci Nová Lehota pri Handlovej, a to 2,2 stupňa Celzia.

 zdroj : cas.sk
Pozri aj:   Desivé svedectvo Vladimíra, ktorému zahynul synček Adamko ( 9): Na rozhodnutie mal sekundu, mohli zomrieť všetci