Na sociálnej sieti sa objavila šokujúca informácia. Zdravotnú dokumentáciu zosnulého Henryho, ktorého 26. mája napadol útočník na Obchodnej ulici, údajne chceli meniť priamo v Univerzitnej nemocnici v Bratislave, kde 31. mája zomrel!

„Ja som dnes vlastnoručne musel brániť tomu, aby bola chalanovi menená zdravotná dokumentácia a aby do nej bolo napísané, že vlastne trpel vrodenou vadou mozgu a že zomrel kvôli chorobe!“ zneli slová Dana Zemana. Na otázku, kto chcel meniť zdravotnú dokumentáciu odpovedal, že Dunajská Streda. Daniel Zeman pritom sám pôsobí na právnom oddelení Univerzitnej nemocnice Bratislava. Príspevok však písal ako súkromná osoba.

Prípad preverili

Hovorkyňa UNB Eva Kliská reagovala, že celú záležitosť dôkladne preverili a v žiadnom prípade neprišlo k zmene pôvodného zdravotného záznamu. Ďalej uviedla, že zmena ukončeného lekárskeho záznamu v informačnom systéme dodatočne nie je možná a doplnili len o dodatok.

„Pri dodatočnom zistení informácie z lekárskeho vyšetrenia vrátane rádiologického vyšetrenia je bežnou praxou, že novo zistená informácia sa zapíše do zdravotnej dokumentácie formou dodatku,“ priblížil zástupca prednostu I. rádiologickej kliniky Lekárskej fakulty Univerzity Komenského, Slovenskej zdravotníckej univerzity a UNB Vladimír Javorka. Práve on spomínaný dodatok vypracoval.

„Na takto vykonanom zápise je riadne vyznačený čas vykonania dodatku, ako aj označenie zdravotníckeho pracovníka, ktorý zápis vykonal. V žiadnom prípade nejde o manipuláciu zdravotnej dokumentácie,“dodal.

Právnik sa ospravedlnil

„Daný komentár bol písaný v rámci konverzácie s kamarátmi na stránke, kam majú prístup iba moji známi. Účelom komentára nebolo jeho zverejnenie alebo spôsobenie dnešnej situácie,“ vysvetlil Zeman.

Ďalej priblížil, že dnes sa uskutočnilo stretnutie všetkých zainteresovaných zamestnancov UNB s vedením, kde bola celá situácia riadne vysvetlená. „Mrzí ma, že médiá niektoré informácie z komentára pochopili inak, než boli myslené a že som svojím neuváženým konaním spôsobil akékoľvek nepríjemnosti svojmu zamestnávateľovi Univerzitnej nemocnici Bratislava,“dodal Zeman.

Útok na Obchodnej ulici

K potýčke došlo 26. mája na Obchodnej ulici. Henry mal brániť dve kamarátky, ktoré Juraj obťažoval. Filipínec napokon po tvrdej rane skončil na zemi. Kamerové záznamy ukázali, že útočník do neho kopal, fackal ho, dokonca si na neho vyložil nohu a fotil si ho. Henry zomrel päť dní po bitke, v čase, keď jeho rodina letela na Slovensko. Juraja spočiatku prokurátor prepustil, po tom, ako cudzinec zomrel, však čin polícia prekvalifikovala na zločin zabitia a zadržali ho. V pondelok sudca rozhodol, že do pojednávania zostane vo väzbe z dôvodnej obavy, aby nepokračoval v trestnej činnosti.

zdroj:pluska.sk

Pozri aj:   Otec na pohrebe milovaného synčeka († 9), ktorý zomrel pri autonehode: Adamkove šibalské očká už nikdy neuvidím