MADRID/TURÍN – Podľa zahraničných médií je na spadnutie prestup Cristiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu Turín. Taliansky celok je pripravený za neho zaplatiť 100 miliónov eur. S platom portugalskej hviezdy vo výške 30 miliónov eur ročne má pomôcť špeciálny sponzorská zmluva s automobilkou Fiat, ktorá má rovnakého majiteľa ako Juventus.

Podľa španielskeho denníka AS tridsaťtriročný Ronaldo prijal ponuku Juventusu, avšak zatiaľ nedošlo k dohode medzi klubmi, pretože Real požaduje vyššiu odstupné ako 100 miliónov eur. Tréner Juventusu Massimiliano Allegri medzitým údajne odišiel predčasne z dovolenky, aby sa v Turíne stretol s prezidentom klubu Andreou Agnellim a spoločne celú situáciu prediskutovali. Teraz sa čaká, ako dopadne stretnutie medzi prezidentom Realu Florentinom Pérezom a Ronaldovým agentom Jorgem Mendesom.

Podľa informácií médií Juventusu pomáhajú s prestupom aj firma Adidas, ktorej by sa príchod Ronalda hodil vzhľadom k tomu, že Portugalčan je hlavnou tvárou konkurenčné firmy Nike, a tiež automobilka Fiat. Tá sa má podieľať na platu hráča, aby sa Juventus nedostal do problémov s dodržiavaním finančného fair play. Plat 30 miliónov eur ročne je totiž štyrikrát väčší, než je doterajšie maximum Juventusu, ktoré platia argentínskemu útočníkovi Gonzalo Higuaínovi.

O Ronaldovom možnom odchode sa špekuluje až dlhšiu dobu. Naznačil ho dokonca sám portugalský reprezentačný kanonier, ktorý po májovom víťazstve v Lige majstrov vyhlásil, že bolo krásne hrať za Real Madrid.

Ronaldo má v španielskej metropole zmluvu do júna 2021 a kontrakt obsahuje výstupnú klauzulu vo výške jednej miliardy eur. Podľa špekulácií médií však počas uplynulej sezóny došlo k výraznému zníženiu sumy, za ktorú ho môže prípadný záujemca vykúpiť. Juventus údajne ponúka zmluvu do roku 2022.

Zdroj : topky.sk