Na verejnosť sa opäť dostáva téma mincí, ktoré nám majú údajne zbytočne zaplňovať peňaženky. Európska komisia sa touto problematickou zaoberá už viac ako šesť rokov, no až Zväz obchodu SR sa rozhodol konať. Občania našej krajiny by tak už nemali stáť v dlhých radách v obchodoch či bankách.

Na Slovensku je v súčasnosti v obehu 169 miliónov 2-centových a 234 miliónov 1-centových mincí. Zväz obchodu SR však používanie týchto mincí považuje za aktuálny problém v sektoru obchodu. „Máme nedostatok pracovných síl a aj kvôli používaniu jedno- a dvojcentových mincí sa pri pokladniach tvoria dlhé rady, ktoré zdržujú celý proces nákupu,“ vysvetlil pre hospodárske noviny Pavel Konštiak, viceprezident Zväzu obchodu SR.

Návrh na zrušenie jedno a dvojcentoviek sa v týchto chvíľach konzultuje s Národnou bankou Slovenska, ktorá má byť k tejto téme údajne ústretová. Dôležitú rolu však zohrá Ministerstvo financií SR, ktoré musí k tejto novinke vyjadriť stanovisko. Reakcia ľudí je viac-menej pozitívna, pričom sa však obávajú, že v obchodoch nastane zaokrúhľovanie cien, čo môže znamenať zdražovanie rôznych produktov.

zdroj : hitky.sk

Pozri aj:   Nečakaná ZMENA o zrušení striedania času: EÚ si vymyslela TOTO!