Podali im pomocnú ruku. Päťčlenná rodina Dankovcov, ktorá žije v jednej izbičke maličkého domu na lazoch medzi Hriňovou a Podkriváňom (okr. Detva), má konečne dôvod na radosť.

Vďaka článku v Novom Čase sa im ozvalo mnoho ľudí, ktorí im darovali rôzne veci od potravín po bicykle. Dokonca im pomohol aj ich menovec, šéf parlamentu Andrej Danko. Manželia Jozef (44) a Anna (38) s tromi deťmi – Peťkom (16), Monikou (13) a malým Marečkom (6) budú mať konečne krásne sviatky. Poďakovať sa za ne môžu ľuďom s dobrým srdcom, ktorí neváhali a podali im pomocnú ruku. Rodina totiž žila vo veľkej biede. Piati mali na mesiac necelých 300 eur.

„Ozvalo sa mnoho ľudí. Urobili rôzne zbierky, ktoré nám potom doniesli. Dostali sme oblečenie, potraviny, hračky, bicykle či notebook. Dokonca prišiel asistent pána Danka, ktorý nám poslal finančnú hotovosť a školské pomôcky pre deti,“ hovorí šťastná mama Anka s tým, že za peniažky si kúpia nový sporák a práčku, pretože stará sa im veľmi kazí.

Zvyšok peňazí plánujú investovať do vybudovania kúpeľne. „Prišla aj jedna firma, že nám pomôže, no odvtedy sa neozvali. Ak neprídu, pôjdem sám kúpiť materiál a urobíme si kúpeľňu sami,“ objasňuje otec Jozef. Dankovci sú veľmi vďační, že sa našlo toľko dobrých ľudí.

„Ďakujeme zo srdca všetkým, ktorí nám akokoľvek pomohli, či už troškou, alebo viacej. Budeme mať oveľa krajšie sviatky ako kedykoľvek predtým,“teší sa pani Anna, ktorá plánuje na novom sporáku ako prvé upiecť obľúbené jedlo manžela a detí – pečené zemiaky s kapustou.

Čo ešte dostali

  • oblečenie
  • potraviny
  • peniaze
  • školské pomôcky
 zdroj : cas.sk