Pretrieďte na jar svoj šatník a nechajte si tam len to najpodstatnejšie

Aj váš šatník praská vo švíkoch, ale vás to stále láka kupovať nové a nové veci? Hovorí vám niečo kapsulový šatník? Ak nie, mali by ste sa o ňom dozvedieť niečo viac, pretože nielenže ušetríte veľa peňazí, ale si kúpite kvalitné oblečenie, ktoré po roku nosenia nevyhodíte.

Myšlienkou kapsulového šatníka je netráviť veľa času hľadaním ideálneho outfitu a mať v ňom len nadčasové kúsky, ktoré môžeme skombinovať s inými kúskami v šatníku. Vyznávačmi kapsulového šatníka sú niektoré hollywoodske herečky, ale aj majiteľ a zakladateľ sociálnej siete Facebook.

Jednofarebné oblečenie

Ak máte rady pekné tričká s potlačou, ponechajte si ich, ale viac sa do vášho šatníka budú hodiť nadčasové kúsky – mikiny a topy v neutrálnych farbách. Odporúčame v šatníku ponechať nadčasové jednofarebné oversize mikiny, ktoré ponosíte niekoľko rokov aj keď priberiete. Hodia sa na blúzku, ale aj na jednoduchý bavlnený top.

V obchodoch si vyberajte skôr jednofarebné oblečenie, ale sem-tam si môžete dovoliť takýto výstrelok v podobe vtipného trička s potlačou, najmä ak je slovenskej, poprípade českej výroby.

Viacero možností kombinovania

Skúste si obsah šatníka vyložiť na posteľ a vyberajte oblečenie, ktoré nosíte. Oblečenie, ktoré nenosíte, alebo dúfate, že si ho ešte niekedy oblečiete, odložte nabok. Toto oblečenie podarujte svojim známym, alebo ho skúste predať na internete. Neponechávajte si v šatníku dámske tričká a nohavice, ktoré nenosíte a nechajte si tam len tie dámske tričká, ktoré môžete skombinovať s viacerými nohavicami v šatníku.

Kvalita je dôležitá

Pretrieďte na jar svoj šatník a nechajte si v ňom len to, čo nosíte. Oblečenie, do ktorého niekedy schudnete, okamžite vyhoďte. Odporúčame vám nakupovať len u menších slovenských alebo českých značiek, ktoré predávajú síce o čosi drahšie kúsky ako známe obchodné reťazce, ale zato predávajú nadčasové oblečenie, ktoré je ušité z tej najlepšej látky a vydrží vám niekoľko rokov bez známok poškodenia.

Zameriavajte sa na predajne vyznávajúce aktuálny trend slow fashion. Myslite trošku na životné prostredie a aj pri výbere novej šatky pre deti si kupujte len tie od slovenských výrobcov.