Prenasledovanie šťastia z vás šťastného človeka neurobí

Maximálny pocit šťastia je asi žiadaný u každého z nás. Málokto si ale neuvedomuje, že to všetko závisí od toho, aby sme dosiahli uspokojenie našich potrieb, ktoré sa vždy stupňujú. Viacerí ľudia sa snažia si tento stav navodiť umelo a všetko negatívne od tohto pocitu oddeliť. Nie je to ale vždy rozumná cesta. Občas nám práve negatívne situácie a myšlienky ukazujú, aká je pravá podstata takéhoto šťastia.

 

Predpokladať, že ostatní sú vždy šťastní, je najväčším nedorozumením

Väčšina ľudí vidí tých, ktorí majú zdanlivo dokonalý život a predpokladajú, že sú šťastní po celú jeho dobu. Od detstva sme pripravení prenasledovať myšlienku hľadania šťastia, ktorú vidíme v rozprávkach. Aj na sociálnych médiách sa väčšinou ľudia prezentujú len tým najlepším, čo ich postretne.

 

Vďaka tomu sa ale vytvára mylný obraz a akýsi skreslený pohľad na to, čo je to pocit šťastia. V skutočnosti to ale môže byť úplne inak. Aj z tohto dôvodu sa snažíme si nájsť spôsob určitej motivácie, ktorý nás k tomu dovedie. Dobrým a účinným príkladom je aj online motivačná literatúra.

 

Každý si musí občas pozametať pred vlastným domom

Nikto nemá dokonalý život. Dokonca aj tie najbohatšie osobnosti majú vlastný súbor výziev a problémov, s ktorými musia denne zápasiť.

 

Keď sa človek cíti skľučujúco a prepadá ho pocit beznádeje, často mu jeho jasnú myseľ zakrýva širší pohľad do budúcnosti. Malo by to byť naopak a v každom jednom bode svojho života by sme sa mali na veci pozerať inak a možno s nadhľadom. Pri pohľade späť sa vám kedysi veľké prekážky môžu zdať ako určité línie, ktoré vás urobili odolnejším a skúsenejším.

 

Ak chcete byť šťastní, prestaňte ho prenasledovať

Je to prirodzené, že chceme byť neustále šťastní. Dosiahnuť sa to dá jedine tak, že si predefinujete vo svojej hlave tento pojem, v čom vám môže opäť pomôcť literatúra z dostupnej a lacnej eknihy. Naučte sa žiť s prekážkami, pretože z dokonalého života nevyrastiete v plne spokojnú osobnosť.

 

Pomôcť vám môže aj pochopenie pocitu vďačnosti za to, čo v skutočnosti máte a želali ste si to dosiahnuť. Veľmi často sa stáva, že v momente, keď dosiahnete cieľ, nadšenie opadáva a hľadáte niečo nové a iné, čo vás urobí šťastným. Hovorí sa tomu slangovo aj cieľový feťák. Ak si uvedomíte trvalú hodnotu a spokojnosť napríklad aj z obyčajného zamestnania, určite v sebe opäť objavíte najväčší pocit dokonalosti a naplnenia.

Pozri aj:   Nechutný PODVOD odhalený: V hlavnej úlohe farmár Peter Harezník!