Predseda strany Smer-SD Robert Fico po boku s podpredsedami strany Petrom Pellegrinim a Petrom Kažimírom a generálnym manažérom Viktorom Stromčekom predstavili ďalšie sociálne opatrenia z ich dielne. Pozrite sa, čo si pripravili pre Slovákov tentoraz.

O ďalších sociálnych opatreniach, ktoré majú zvýšiť sociálnu úroveň obyvateľov na Slovensku, rozhodlo dnešné predsedníctvo strany. „Pokiaľ sa štátu darí tak je našou povinnosťou sa podeliť o tento úspech s ľuďmi,“ vyhlásil Fico. „V roku 2019 chceme predstaviť tri veľmi dôležité rozhodnutia,“ dodal.

Ako prvé chce Fico výrazne zvýšiť počet pacientov, využívajúcich kúpeľnú liečbu. Podľa jeho slov ide o najmenej finančne náročné opatrenie, na ktoré poputuje okolo 10 miliónov eur. „Máme ambíciu zdvojnásobiť počet ľudí, ktorí si takýmto spôsobom potrebujú upevniť svoje zdravie,“povedal Fico. Toto opatrenie má zároveň pomôcť aj samotným kúpeľným zariadeniam.

Druhé opatrenie v hodnote 70 miliónov eur má priniesť viac financií do peňaženiek dôchodcov. Zdvojnásobiť chce vianočný príspevok, ktorý sa dnes pohybuje v rozmedzí 27 eur až 85 eur. „Myslím si, že je to dobrý základ pre úvahy o trinástom dôchodku v budúcnosti,“ povedal šéf Smeru-SD.

Tretie opatrenia, na ktoré chcú sociálni demokrati vyčleniť približne 106 miliónov eur, sa má dotýkať detí stravujúcich sa v školských jedálňach.„Chceme rodičom, ktorí majú deti v tom poslednom, povinnom roku v materskej škole a všetkým deťom na základných školách zaplatiť stravovanie zadarmo,“sľubuje Fico. „Školské stravovanie nevyužíva každé dieťa, možno je to aj zo sociálnych dôvodov. Takto každé jedno dieťa dostane od štátu 1,2 eura na deň,“ doplnil.

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Žena († 54) zomrela desivým spôsobom: Zhltol ju 7-metrový had!