Slovenská pošta zažíva za posledný rok zrejme najinovatívnejšie obdobie ohľadom zákazníckych služieb. Potom, ako len prednedávnom ohlásila možnosť platby kartou, ktorá by sa mala dostať do obehu ešte v roku 2018, prichádza s ďalšou novinkou. Tá sa stane výhodnou najmä pre tých, ktorí chodia mesiac čo mesiac uhrádzať svoje faktúry práve osobne na pobočku.

Slovenská pošta začína ponúkať svojim klientom novú službu, ktorá by im mala zjednodušiť úhradu faktúr priamo na pobočke prostredníctvom PAY by square kódu. Učiniť tak môžu všetci tí, ktorých faktúra obsahuje štandardizovaný platobný QR kód, umožňujúci rýchle a bezchybné zaplatenie poplatku bez nutnosti prepisovania platobných údajov do príkazu na úhradu.

V prípade, že vaša faktúra predmetný kód neobsahuje, vytvoriť si ho môžete prostredníctvom mobilnej aplikácie “bysquare” dostupnej pre Android/iOS. Služba, ktorú je možné využiť aj pomocou skenovania z displeja mobilného zariadenia, ponúka i ďalšiu výhodu, a to pripísanie finančných prostriedkov na účet prijímateľa v ten istý pracovný deň, pokiaľ bola transakcia realizovaná do 10:00 hod.

„Služba PAY by square je jednou z noviniek, ktoré zákazníkom zjednodušia vybavovanie si svojich záležitostí na pošte, a zároveň im ušetria čas. V súčasnosti intenzívne pracujeme na príprave ďalších užitočných služieb – okrem iného aj zníženia poplatkov za výbery hotovosti na poštách, či možnosti platiť na pošte kartami všetkých bánk. Tieto novinky sú súčasťou novej stratégie rozvoja Slovenskej pošty; verím, že sa nám ju podarí naplniť a dosiahnuť aj vyššiu spokojnosť našich zákazníkov,“ uviedol generálny riaditeľ Slovenskej pošty Peter Helexa.

zdroj : hitky.sk