Len pred pár dňami chorvátska hygiena zakázala v časti Dubrovník vstup do mora. Dôvodom má byť obrovské množstvo výkalov, ktoré turistov vyháňa z kedysi vyhľadávaného miesta preč. Cestovné kancelárie však od problému dávajú ruky preč.

Podľa chorvátskeho webu je dôvodom zákazu kúpania sa v obľúbenej časti Slovákov nadmerný počet fekálii. Tie mali kontaminovať morskú vodu, a tak sa dovolenkárom podľa chorvátskeho portálu neodporúča okrem kúpania ani žiaden styk s morom.

Laboratórna analýza preukázala fekálne znečistenie. Vzhľadom na to, že sa jedná o more neuspokojivej kvality, znečistené od neznámeho zdroja, informovali sme príslušné kontrolné služby, zdravotnú kontrolu a inšpekciu životného prostredia. Úrad verejného zdravia Dubrovník-Neretva odporúča zákaz pobytu v mori, kúpanie a rekreáciu,“ uvádza stanovisko hygiena.Keďže tento stav by mal trvať len pár dní, cestovné kancelárie sa od tejto udalosti dištancujú.

,,Ide o lokálnu záležitosť, ktorá by mala byť vybavená v priebehu dvoch dní, chorvátske úrady sa k tomu nevyjadrili,‘‘vyjadril sa pre český Bleskhovorca cestovných kancelárií. Najlepším riešením je podľa neho ísť inde. To sa však nepáči turistom, ktorí sa do Dubrovníka vybrali cielene. ,,Keď sme vyliezli z mora, boli sme celí od h*vien. Ešte teraz to rozdýchavame, doteraz cítim ten smrad,‘‘ opísal svoje dojmy z Chorvátska jeden z návštevníkov.

Zdroj : pluska.sk

Pozri aj:   Eva Varholíková, ktorej vinou zahynuli 4 osoby, má dôvod na radosť: Súd jej odklepol slobodu!