Také niečo mohol urobiť len človek, ktorý v sebe nemá kúsok citu. Poľovníci našli v lese neďaleko Levoče zúboženého psíka na pokraji smrti.

Šteniatko, ktoré sa nedokázalo samo brániť proti zlým úmyslom, je teraz v opatere dobrých ľudí, ktorí preň hľadajú niekoho s veľkým srdcom, kto si ho pred Vianocami adoptuje. Bieleho kríženca pravdepodobne argentínskej dogy našli v Levočských lesoch v lokalite Fedorkin jarok. Poľovníci ho zaniesli na veterinárnu kliniku a sučka, ktorá dostala meno Aša, odtiaľ putovala do Šváboviec. „Myslíme si, že jej to niekto urobil zámerne. Najskôr ju vyhladoval a potom odvliekol do lesa, aby tam uhynula,“ povedala Lenka Zolnierčiková, predsedníčka združenia Cesta za domovom, a pokračovala: „Ten človek si zaslúži trest, a preto sme vypísali odmenu 100 € za informáciu, ktorá by viedla k jej predošlému majiteľovi.“

 Združenie sa snažilo Aši, ktorá má asi pol roka, nájsť nový dočasný domov. Vzala si ju k sebe Vierka Dvorská (20) zo Spišskej Novej Vsi. „Aše mi bolo veľmi ľúto. Je veľmi milá, prítulná a hravá. Ale bola taká slabá, že keď sa chcela hrať s naším druhým psíkom, tak padala,“ povedala smutným hlasom milovníčka zvierat. Podľa nej by sučka neustále jedla, ale nemôžu jej dávať naraz veľa, lebo by to vyvracala. „Snažíme sa ju kŕmiť granulami miešanými s konzervami pre psíky v malých dávkach,“ prezradila Vierka, ktorá býva v byte, a keďže psíka už má, Ašu bude musieť o nejaký čas zaniesť do útulku.Môže si ju nechať maximálne do Vianoc. „Keď sa zotaví, budeme jej hľadať nový domov, teraz to ešte nie je vhodné. Musí zosilnieť a spamätať sa z traumy,“ uzavrela L. Zolnierčiková zo združenia Cesta za domovom. Ak vám osud psíka nie je ľahostajný, dajte mu šancu na šťastný domov.

Základné informácie:

Meno: Aša
Vek: približne 0,5 roka
Nájdená: Levočské lesy
Plemeno: kríženec argentínskej dogy
Zvláštne znamenie: veľmi prítulná a hravá

 zdroj : cas.sk
Pozri aj:   Aké budú VIANOCE? Meteorológovia už vedia, či nás poteší sneh!