TRNAVA – Spoločne s dobrými kamarátmi spomínal na syna Juraja (†35) v sídle trnavskej futbalovej Lokomotívy. Keď sme zastihli otca nebohého futbalistu Alojza Halenára (59) v malej klubovni dlho hľadal slová, ale napokon exkluzívne pre Šport24.sk porozprával o najťažšej chvíli vo svojom živote, o smrti jediného chlapca.

Ste Jurajov otec a pre každého rodiča je veľká tragédia, keď prežije svoje dieťa…

– Už to nikdy nezmením. Neviem sa s tým zmieriť, veľmi to bolí.

Okolo Jurajovej smrti je veľa nejasností. Čo si o tom myslíte vy?

– Budeme čakať na výsledok pitvy. Môže písať hocikto, čo chce. Ja neverím, že to bola samovražda. Rád zistím sám pravdu, čo bolo za smrťou môjho syna.

Hovorí sa, že Juraj mal spáchať samovraždu. Bol by toho naozaj schopný?

– Bol malý chlapec a plakal pri malej rane dovtedy, kým sme mu ju neošetrili. Človek, ktorý sa ľúbi, sa takto bude rezať? Ak chcete spáchať samovraždu, tak sa postavíte na koľajnice a ukončíte to v jednej sekunde. Nebudete trpieť v neskutočných bolestiach, v akých zomrel. Toto by Juro nikdy v živote nespravil.

Povráva sa, že váš syn mal finančné dlhy. Je to pravda?

– Na 100 percent viem, že dlhy nemal. Finančne bol na tom dobre. Veď bol v Slovane. No je normálne, že keď odišiel do iných klubov, tak musel inak kalkulovať s peniazmi. A to sa nechcem ani vyjadrovať na tému kamarátov, tí sa pri ňom len priživovali.

V poslednom období ste spozorovali na synovi známky neistoty či úzkosti?

– Ako rodič by som to okamžite zbadal, vždy zobral syna a spolu sme išli na detské ihrisko. Bavili sme sa o živote, bežných veciach a ešte mi hovoril, že je spokojný s klubom. Nemám pre to vysvetlenie, nevidel som na ňom žiadny problém. Vždy po zápasoch mi volal a po prvom slove som vedel, ako sa cíti. Futbal neskutočne prežíval, bol typ víťazného futbalistu. Možno by bolo dobré spraviť nejakú knihu ako pamiatku, nebolo by to pekné?

Juraj mal s priateľkou Romanou štvorročného syna Nicolasa. Akým bol otcom?

– Syna neskutočne ľúbil a po jeho narodení sa mu obrátil život. Už sám vedel, prečo mu ako otec stále volám a starám sa o neho, kde je. Nicolas je jeho čistá kópia, aj sa na neho podobá. Vždy mi malý hovorí, dedo, spravíš mi pizzu? Ale aj so šunkou a s kukuricou.

Vnútorne ho nezlomil rozchod s partnerkou Romanou?

Oni mali svoje pravidlá, ja som sa do toho nestaral.

Zdroj : pluska.sk

Pozri aj:   Ľudí šokovala hra detí na rodinnom festivale v Česku: Z FOTO sú zhrození, chudák poník