Ľudia sa opäť nechali zmiasť optickým klamom. Na internete koluje fotografia, ktorá zobrazuje spolupracovníkov – muža a ženu v objatí. Háčik je ale v tom, že na prvý pohľad nie je zrejmé, komu patria topánky na podpätku.

Podobne ako zvukový klip „Yanny alebo Laurel“ prišlo opäť niečo, čo rozdelilo internetových užívateľov na dve skupiny. Vo štvrtok používateľ Twitteru s názvom cJ Fentroy uverejnil nevinný obrázok, na ktorom sa nachádzajú dvaja objímajúci sa spolupracovníci.

Na prvý pohľad sa zdá, že fotografia zobrazuje muža, ktorý sa naklonil a objal ženu, ktorá sedí pri stole. Tiež to vyzerá, že chlap má oblečenú svetlú košeľu, biele úzke džínsy a obuté topánky na podpätku, zatiaľ čo žena nosí fialovú kockovanú košeľu. No keď sa pozriete bližšie, je ťažké určiť, čie nohy v skutočnosti vidíte. Podľa portálu thisisinsider.com ľudí tento optický klam rozdelil na dva póly – jedni si myslia, že topánky s podpätkom patria žene, druhí sú naopak presvedčení o tom, že ich nositeľom je muž. 

Na Twitteri tak ostalo znovu rušno. Ľudia začali fotografiu zoomovať a detailne skúmať. Doterajší všeobecný online konsenzus znie, že žena na fotografii je tá, ktorá nosí podpätky a na stoličke sedí muž. Užívatelia sociálnej siete dokonca začali vytvárať diagramy, ktoré majú logicky rozlúšiť túto webovú hádanku.

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Identita nádhernej ruskej fanúšičky odhalená: Priaznivci porna ju oblečenú takmer nespoznali!