Pred šampionátom sa o ňom písalo až-až. Kvôli zlomenine priehlavkovej kostičky visela jeho účasť v Rusku dlho na vlásku. Napokon Neymar (26) do dejiska šampionátu odišiel.

A teraz je hviezda Paríž SG ťahúňom Brazílie. Tá zdolala Mexiko 2:0 a je vo štvrťfinále.

Lenže hviezdny Neymar opäť ukázal aj svoju odvrátenú tvár, keď svojimi hereckými scénkami nahneval fanúšikov po celom svete. Na sociálnych sieťach to od nich schytáva zo všetkých strán.

Neymar proti Mexiku najprv sám otvoril skóre a následne pripravil gól istoty pre Roberta Firmina. Lenže oslavné komentáre na jeho výkon zatienila kritika za simulovanie po kontakte s Miguelom Lavunom, po ktorom sa zvíjal v bolestiach na trávniku.

„Neymar, preboha, prestaň s tým. Máme toho po krk,“ komentoval napríklad počínanie brazílskej hviezdy bývalý elitný kanonier Alan Shearer.

„Neymar musí mať ten najnižší prah bolesti na celých majstrovstvách sveta,“ doplnil ironicky držiteľ Zlatej kopačky z roku 1986 Gary Lineker na twitteri.

V podobnom duchu odprevadil počínanie najdrahšieho futbalistu sveta írsky kouč Martin O’Neill v televízii ITV: „Nechcel by som ho vidieť potom, keď dostane u doktora injekciu.“

Pozadu pochopiteľne nezostali ani vtipálci na sociálnych sieťach, ktorí obsadili Neymara do celej rady koláží.

zdroj : cas.sk