Odíďte z mesta a vychutnajte si horský vzduch v našich Tatrách

Žijeme vo veľmi hektickom svete, kedy sa každý stará sám o seba a pomoc druhým mu príde cudzia. Ak aj vy neustále žijete pod vplyvom stresu a hľadáte miesto, kde by ste si mohli oddýchnuť a načerpať novú energiu, odporúčame vám Tatry. Prírodu a pokoj, ktorý nám prinášajú, oceníme najmä v tomto chladnom ročnom období.

Využite školské jarné prázdniny a podniknite s rodinou výlet do hôr. Vychutnajte si tatranské chaty, čerstvý vzduch a samozrejme aj lyžovačku.

Zahrejte sa typickým tatranským čajom z tatranských byliniek

Nemáme na mysli alkoholický nápoj, ale typický tatranský čaj vyrobený z kvalitných podtatranských byliniek. Veľa turistov sa pýtalo miestnych chatárov, aké bylinky sú v tomto čaji, ale máloktorí to prezradili. Je to také malé tajomstvo všetkých chatárov, ktorí spríjemňujú chvíle v horách všetkým aktívnym turistom, ale i ľuďom, ktorí neprišli zdolávať horské vrcholy, ale prišli sa len nadýchať čerstvého horského vzduchu. V zimných mesiacoch vás tento čaj zohreje a príjemne osvieži. Zatiaľ, čo si budete vychutnávať tento chutný čaj, môžete obdivovať architektúru chát a ich krásny a kvalitný zrubový obklad, ktorý je pre horské chaty priam typický.

Žiaden ruch áut a všadeprítomný pokoj

Do vyšších vysokohorských chát sa autom nedostanete. Mnohí turisti sú prekvapení, aké ceny pýtajú majitelia chát za malé občerstvenie. Treba si však uvedomiť, že chatári neleňošia pod slnečnými plachtami pred chatou, ale sami nosia potrebné suroviny na horskú chatu.

Cestou na vysokohorské chaty určite budete mať možnosť stretnúť horských nosičov, ale i chatárov, ktorí nosia na chrbtoch veľký náklad potravín a sudov s pivom.

Nestretnete tu žiadne auto (s výnimkou Majláthovej chaty, kam sa máte možnosť dostať aj autom). Niektoré chaty sú otvorené aj v zimnom období, napríklad Zamkovského, Bíliková chata. Chata pod Rysmi, ktorá sa pýši titulom „ najvyššie položená chata v Tatrách“ býva otvorená len počas letnej sezóny.

Odíďte z mesta a vychutnajte si tatranskú prírodu ešte teraz v zime.