Smrť Slováka Mareka Kriváka († 32), na ktorého cez víkend zaútočili na ulici v centre anglického mesta Burnley, vyšetruje britská polícia ako vraždu. V stredu večer o tom informoval spravodajský portál britskej televízie BBC s odvolaním sa na políciu.

Mareka Kriváka našli s poraneniami hlavy na ulici Hargreaves Street v Burnley v sobotu 27. októbra okolo 07.00 h miestneho času (08.00 h SELČ). Slovák, ktorého polícia a privolaní záchranári na mieste ošetrili,podľahol zraneniam v utorok v nemocnici Royal Preston Hospital v rovnomennom meste Preston v anglickom grófstve Lancashire.

Na súde v pondelok odznelo, že lekári v nemocnici udržiavali napadnutého muža nažive za pomoci prístrojov, kým jeho brat nepriletí zo Slovenska za ním. Napísal to britský denník Lancashire Telegraph. Posmrtná pitva ukázala, že príčinou smrti boli zranenia hlavy.

 Polícia grófstva uviedla, že 18-ročný muž bol obvinený z prechovávania útočnej zbrane, konkrétne boxera, a z útoku. Denník Lancashire Telegraph priniesol informáciu, že ide o Drewa Wilkinsona z Burnley. Pre podozrenie z útoku boli zatknutí aj dvaja ďalší muži vo veku 19 a 25 rokov, ale neskôr ich prepustili bez vznesenia obvinenia, napísal portál BBC.

Tamojší policajný hovorca vyhlásil: „V týchto smutných chvíľach sme v myšlienkach s rodinou pána Mareka Kriváka.“

 zdroj : cas.sk
Pozri aj:   Najtragickejší požiar v USA: Doposiaľ si vyžiadal 71 obetí, viac ako tisíc ľudí je nezvestných