Takto si to určite nepredstavovala! Nikola (30) z Galanty túžila po plnšom dekolte, namiesto toho sa už roky súdi. Návrh na mimosúdne vyrovnanie od Mediklinik Levice za spackanú plastiku pŕs označila za výsmech.

Po siedmich rokoch naťahovania a súdnych sporov sudkyňa navrhla, aby sa skúsili obe strany dohodnúť. Nikola žiadala len vrátenie 783 eur za reoperáciu jedného prsníka, klinika jej však ponúkla len 350 eur. Sen o krásnych prsiach sa pre mladú ženu zmenil na horor. V roku 2011 Nikola z Galanty podstúpila na klinike v Leviciach plastiku pŕs, no to, čo po nej nasledovalo, sa zmenilo na nočnú moru.

„Ľavý prsník mi začal opúchať, doslova bol fialový a mala som hrozné bolesti,“ opisuje udalosti Nikola. Lekári zo súkromnej kliniky celý stav bagatelizovali, až kým boli bolesti neznesiteľné. „Vtedy mi povedali, že silikón asi praskol a bude treba vložiť nový,“ spomína Nikola. Reoperáciu ľavého prsníka si napokon dohodla niekedy v roku 2014. Po operácii však zistila, že do prsníka jej nedali žiadny silikón a je podstatne menší ako pravý prsník.

„Operovali ma, hoci som bola tehotná, o čom som ja nevedela. Ale oni to museli z krvných vyšetrení zistiť. Implantát mi ani nevložili, kvôli tehotenstvu,“ približuje hrôzy Nikoleta. Jeden prsník mala väčší ako druhý celé roky, dokonca dostala do prsníka infekciu a pleseň. „Boli to muky, čo som prežívala, od toho sa mi pokazili aj zuby, mám vykrivenú chrbticu a aj kožné problémy,“ vymenúva žena. Pod nôž si ľahla aj tretí raz, ale na úplne inej klinike, kde jej vložili nový implantát. Dozvedela sa však, že v ňom mala dokonca zabudnutý igelit.

Už niekoľko rokov Nikola bojuje na súdoch s Mediklinik Levice za vrátenie 783 eur, ktoré zaplatila za reoperáciu. „Nežiadala som ani bolestné a náhradu za ujmu na zdraví, ani vrátenie peňazí za prvú operáciu, ktorú spackali. Chcem len peniaze za druhú operáciu,“vysvetľuje. Právny zástupca kliniky však namieta, že suma bola prijatá za vykonané úkony, a teda je v poriadku.

Na poslednom súdnom pojednávaní v septembri sudkyňa obom stranám navrhla, aby sa skúsili mimosúdne dohodnúť, s čím súhlasili. „Navrhli, že mi dajú 350 eur, čo je úplne smiešne,“ krúti hlavou Nikola. Nový Čas požiadal o vyjadrenie aj majiteľa kliniky, do uzavierky sa nám ho však nepodarilo zastihnúť.

 zdroj : cas.sk