Nedávajte nechcené darčeky: 3 Pravidlá, ako vybrať ten najlepší pre muža

Len pred niekoľkými dňami nám skončili najkrajšie sviatky v roku, ktoré sa okrem iného niesli v duchu obdarovávania blízkych. V danom momente ale často dochádza k nemilým prekvapeniam naopak pre darcu, ktorý neodhadol vhodný dar. Nepríjemná situácia nakoniec pre obe zúčastnené strany, ktorá sa potom už rieši a zachraňuje dosť ťažko. Predsa len si povedzme na rovinu, pretvarovať sa donekonečna nedá.

Výber daru ovplyvňuje náš pohľad na skutočnosť

V prípade mužov je vybrať vhodný dar ešte ťažšie, pretože ponuka a dopyt je pri niektorom sortimente tovaru obmedzenejšia. V mnohých prípadoch je voľba sťažená aj tým, že toto pohlavie tak nelipne na hmotných statkoch, pričom neberieme do úvahy svetlé výnimky, ktoré vždy potvrdzujú pravidlo.

Niekedy sa teda zdá, že muži a ženy hovoria rôznymi jazykmi z hľadiska toho, čo chcú a pre svoj život nutne potrebujú. Pri výbere daru je to ale často o tom, ako vidíme a chápeme potreby toho druhého práve my.

  1. Sledujte ich

Priamočiare a niekedy veľmi praktické veci. Pre mužov je dar s týmito prívlastkami viac než vhodný. Aby ste ale vedeli, čo to konkrétne aj je, musíte ho občas pozorovať. Veľmi často sú to koníčky a voľný čas, ktorý vám môže otvoriť oči. Muži pravidelne investujú do svojich záľub a s veľkou radosťou. Darček v tomto duchu bude ideálny. Ak váš partner obľubuje futbal a pravidelne chodí na tréningy, lacná vstupenka na Real Madrid ho určite prekvapí a poteší.

  1. Snažte sa pochopiť ich potreby

Pochopiť potreby partnera je jednou z najdôležitejších úloh, ktoré vám uľahčia spolužitie v harmonickom vzťahu. Ak ide ale o vhodný dar, sú to veci, ktoré mužovi pomôžu si vychutnať jeho záľuby alebo dosiahnuť lepšie výsledky v profesijnej kariére. Zvoľte to, čo partnerovi uľahčuje tieto kroky.

Môže to byť elektronika, v ktorej sa páni veľmi dobre a často orientujú. Nový telefón Xiaomi vás nepripraví o všetky finančné rezervy a partnerovi ním urobíte nevýslovnú radosť.

  1. Oblečte ich

Väčšina mužov nákup oblečenia nerieši. Nevidia v tom veľký zmysel a uspokoja sa s jednou a kvalitnou mikinou a pohodlnými nohavicami, ktoré dobre slúžia a neťahajú. Ale aj tie si niekde a niekedy museli kúpiť. Skúste ich predbehnúť a prekvapiť podobným kúskom oblečenia.

Kvetom nič nepokazíte, ale pre mužov to asi zrejme nie je dobrá voľba, teda pokiaľ nejde o významnú životnú udalosť a ocenenie úspechu. Kvalitná košeľa alebo pekný sveter na zimné dni by potešiť mohli. Páni obľubujú aj kolekcie, sety a série. Ak to bude zaujímavý film na pokračovanie a jeho slávna edícia, určite tým  nič nepokazíte.