Telo slovenského futbalistu Juraja Halenára († 35) bolo nájdené 30. júna v bratislavskej časti Vrakunského lesoparku. Predbežné vyšetrovanie preukázalo, že mohlo ísť o samovraždu. Rodina aj priatelia však odmietali tejto verzií uveriť, pričom boli presvedčení, že jeho smrť zavinil niekto iný. V priebehu štyroch mesiacov však nastal v úmrtí známeho futbalistu radikálny posun.

Iba pár dní po tom, ako sa na verejnosť dostala informácia, že Halenára našli mŕtveho, predbežné vyšetrovanie malo preukázať, že si športovec vzal život podrezaním žíl. ,,Juraj by to nikdy neurobil. Ešte dva dni predtým mi volal, že mám niečo navariť, že príde aj so synčekom Nicolasom na návštevu,“ povedal v minulosti otec zosnulého, Alojz Halenár.

Pred pár týždňami však došlo k radikálnemu zvratu, keďže obhliadajúci lekár priznal, že futbalista mal na tele bodné rany, ktoré si v žiadnom prípade nemohol spôsobiť sám. Cudzie zavinenie tak vylúčené nebolo, pričom krajská prokurátora v týchto dňoch potvrdila, že bola na mieste činu zaistená aj smrtiaca zbraň.

Smrť 35-ročného muža je však stále záhadou, keďže je pravdou, že mal na ľavom zápästí reznú ranu. Zároveň mal však aj bodnú ranu v oblasti hrudníka. V prípade sa tak stále nachádza niekoľko otáznikov, rodina je však presvedčená, že Juraj z toho sveta dobrovoľne určite neodišiel.

Zdroj : hitky.sk