V stredu večer zažil štáb, ktorý momentálne na východe Slovenska nakrúca druhú časť legendárnej Perinbaby, veľmi nepríjemné prekvapenie. Natáčania museli dokonca prerušiť a zasahovala aj polícia.

Režisér Juraj Jakubisko spolu s manželkou Deanou aktuálne natáčajú druhý diel legendárnej rozprávky Perinbaba, ktorá na Vianoce nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Nedávno pritom Petra Vančíková Kolevská (Alžbetka) prezradila pikošky zo zákulisia natáčania, ktoré ale mnohých nepotešia. Celý štáb je ubytovaný v penzióne v oblasti Čingov (okr. Spišská Nová Ves), kde sa natáča väčšia časť deja. Na ľudí z filmu ale čakalo v stredu večer nemilé prekvapenie, keď zistili, že sa ktosi vlámal do jednej z izieb a spôsobil tak škodu 14.500 eur.

Okrem hotovosti 100 eur a 700 Kč zmizli aj tri ruksaky s profesionálnym technickým vybavením a pamäťovými médiami, ktoré nie je bežne možné prehrávať. Našťastie, si štáb zábery dvojmo zálohuje, a preto nebude nutné scény opakovať, hoci sa natáčanie zdržalo o jeden deň a polícia na mieste krádež vyšetrovala až do večerných hodín.

Producentka zlodeja vyzýva, aby im techniku vrátil so slovami, že nebude pátrať po tom, o koho ide. Polícia SR potvrdila, že momentálne vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Spišskej Novej Vsi začal trestné stíhanie pre zločin krádeže a prečin porušovania domovej slobody. Štáb sa po nepríjemnej udalosti okamžite z penziónu vysťahoval do okolitých miest.

Zdroj : hitky.sk

Pozri aj:   Farmársky kráľ Miro Povec PREHOVORIL: Pravdivé slová o novej Farme!