Mladá Brazílčanka sa narodila so vzácnou poruchou. Narodila sa totiž bez vagíny.
Jucilene Marinho sa počas svojej puberty vyvíjala ako všetky jej rovesníčky. Zažívala dokonca aj menštruačné bolesti, hoci k samotnému krvácaniu nikdy nedošlo. Lekári počas vyšetrení prišli na to, že na mieste, kde by mala mať vagínu, mala len spojivové tkanivo. Na základe toho jej diagnostikovali MRKH, teda syndróm Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser.

V jej tele sa nenachádzala vagína, kŕčok maternice, maternica ani vaječníky. Lekárom sa však podarilo vytvoriť vagínu, a to vďaka koži ryby tilapie. Trvalo to 23 rokov a tri mesiace zotavovania, no mladá žena konečne mohla zažiť zdravý sexuálny život.

„Keď mi lekári povedali, že už môžem mať sex, bola som vystrašená. Myslela som, že to bude bolieť a že sa tým poraním. Bol to však nádherný moment, ktorý som si užila,“ vyjadrila sa podľa denníka The Sun Jucilene. Podľa nej bolo všetko prirodzené, akoby sa s vagínou narodila. „Konečne sa cítim ako normálna žena,“ dodala.

Experimentálna operácia pozostávala z vytvorenia otvoru, kde následne vložili rúrkovitý odliatok s kožou tilapie. Tá sa správa ako kmeňové bunky, ktoré sa transformujú do tkaniva. Nakoniec tak vytvoria steny, ktoré sú podobné skutočnej vagíne.

Rybia koža je pred použitím vyčistená a sterilizovaná v laboratóriu a nakoniec ožiarená, aby došlo k zabitiu všetkých vírusov. Odstraňuje sa aj typický rybací zápach.

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Žena zverejnila po pôrode fotku s bábätkom, ľudia ju zvozili pod čiernu zem: “Venuj sa synovi!”