Výzbroj ako pre menšiu armádu! Protizločinecká jednotka NAKA našla a zabavila obrovské množstvo streliva, výbušnín a drog.

Muži zákona rozbehli veľkú akciu na území troch krajov. Od skorého rána do neskorého večera zasahovali v Ružomberku, Spišskej Novej Vsi, Košiciach a v Kežmarku. Z toho, čo všetko objavili pri prehliadkach nebytových priestorov, boli prekvapení aj samotní policajti.

 Akcia, na ktorej polícia pracovala už veľmi dlho, bola zameraná na Alexandru N. (19) zo Smižian, jej otca a Daniela K. z Kežmarku, ktorý sa k ním mal pridať v marci tohto roku. V ich aute zastavenom pri obci Hubová mužia zákona našli zásobníky plné ostrých nábojov do samopalu vzor 58 a drogy. O niekoľko hodín policajné komando vtrhlo do areálu bývalých Mraziarní v Kežmarku, spolumajiteľom ktorých je Danielov otec Milan Kušmírek, podnikateľ spájaný s podsvetím, prezývaný Ježko. Ten je však momentálne mimo územia republiky.
 Počas viacerých prehliadok policajti zaistili amfetamín, z ktorého by sa dalo vyrobiť minimálne 44 dávok drog. Našli aj muníciu, ktorú odviezli na preskúmanie. „Policajti zaistili laboratórium na výrobu drog a veľké množstvo zbraní, streliva a výbušnín. Vyšetrovateľ NAKA obvinil dvoch mužov vo veku 42 a 35 rokov a jednu 19-ročnú ženu. Podľa zistení polície si mali zadovažovať drogy z rôznych kútov Slovenska a ďalej distribuovať v ďalších mestách,“ povedala Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia PZ. Po dokázaní viny trojici hrozí 10 až 15 rokov basy.
zdroj : cas.sk
Pozri aj:   Odborníci bránia konanie poslancov: Pre TOTO si zaslúžia vyšší plat!