Viac gólov ako divákov! Futbaloví dorastenci TJ Poľana Banské (okr. Vranov nad Topľou) podľahli uplynulú sobotu tímu FK Javorina Rudlov rekordne 0:51.

Chlapci, ktorí boli o 4 až 5 rokov mladší ako ich súperi, sa síce snažili, ale na futbalové majstrovstvo hostí to nestačilo. Narýchlo zostavený tím inkasoval v zápase 4. dorasteneckej ligy gól v každej druhej minúte a ešte šesť navyše. Brankár vzdal márny boj po 30. góle.

Tím TJ Poľana Banské nastúpil len s brankárom a so 7 hráčmi v poli namiesto obvyklých desiatich. „Tí, čo hrávali za dorast kedysi, nám prestali chodiť na zápasy. Dôvodom je, že oni vraj už chcú hrať za dospelých a podobne,” posťažoval sa šéf futbalu v Banskom Ján Begala.

Statoční chlapci

Miestni funkcionári sa teda museli porozhliadnuť a poskladať mužstvo z chlapcov bývajúcich v rómskej časti obce. Sú to šarvanci bez skúseností i tréningu, ktorí sú len obetnými baránkami v každom zápase. Statoční chlapci majú za sebou už debakle 0:45 či 2:34. Sobotňajším výsledkom 0:51 však prekonali všetky doterajšie rekordy. Dokonca dostali viac gólov ako bolo na štadióne divákov – tých prišlo len 30. Dôvod, prečo Banské udržiava dorastenecké družstvo pri živote, je finančný. „Keď chceme hrávať súťaž mužov, musíme mať aspoň jedno mládežnícke družstvo.Inak by sme zaplatili 700 €. Možno by sa tí, čo určili tieto pravidlá, mali zamyslieť, či to má zmysel,“ podotkol Begala, ktorý je z budúcnosti futbalu v obci nešťastný.

Brankár chce odísť

„Dorast dostáva debakle a za áčko takmer nemá kto hrávať, lebo veľa futbalistov pracuje vo vzdialenejších mestách,“ ťažká si Begala. Z výsledkov je nešťastný aj brankár dorastencov Lukáš Gábor (15). „Nemáme ani trénera. Jeden zomrel, druhý išiel do Anglicka. Nikto našim hráčom nevysvetlil, čo majú na ihrisku robiť. Takže každý, kto sa dostane k lopte, sa s ňou chce prekľučkovať do brány. Jasné, že nám ju hneď vezmú, a na mňa sa valí jeden útok za druhým. V sobotu som to už nevydržal, po tridsiatom góle som zhodil dres aj za cenu žltej karty a odišiel som z ihriska,“ uzavrel Lukáš, ktorý by rád pokračoval vo futbalovej kariére, ale najradšej v nejakom inom mužstve.

(zľava)

– Záložník Ján Tancoš (12)

Robil, čo mohol, ale stredopoliari súpera boli lepší.

– Útočník Lukáš Gábor (14)

V zápase nenastúpil, ale vraj bude posilou.

– Brankár Lukáš Gábor (15)

Po 30. góle to už psychicky nevydržal, vyzliekol dres a opustil bránku.

– Útočník Marcel Dobek (15)

Spomínaný zápas v predtuche debakla radšej vynechal.

 zdroj : cas.sk
Pozri aj:   Filmári chcú nakrútiť drsný triler o mafiánskom bossovi: Kto si zahrá Černáka?