Pre mnohých ľudí to bola vysnívaná suma. Dnes by však všetci z rodiny najradšej o žiadnom žrebovaní ani nevedeli.

Jack Whittaker v roku 2002 vyhral v lotérii Powerball dovtedy najväčší obnos peňazí – viac ako 390 miliónov eur. Po prevzatí výhry sa všetko okolo Jacka začalo meniť. Jedným z jeho prvých výdavkov bola kúpa domu a auta pre Brendu Higginbotham, predavačku v obchode, v ktorom kúpil los.

Veľmi rýchlo k nemu začalo chodiť množstvo ľudí, ktorí z jeho výhry chceli niečo pre seba. „Mnoho z nich malo rakovinu alebo umierajúce dieťa. Lámalo to srdce, mali ste chuť dať im aj z vlastného vrecka,“ priblížila predavačka Brenda.

Jack míňal aj počas novoročných osláv. Prišiel do striptízového klubu, na bar položil takmer 45-tisíc eur a strávil tam celú noc. Zamestnanci ho tolerovali, ale neskôr sa sám Jack začal opúšťať. „Prišiel v špinavom oblečení a neoholený. Najprv vystupoval ako Jack, ktorý vyhral všetky tie peniaze, hurá pre neho. Neskôr to bol muž, pre ktorého ste mali urobiť všetko, čo si zažiada, lebo má viac peňazí ako boh,“ povedala Brenda.

V tom čase mu zlodeji rozbili okno auta a ukradli kufrík, ktorý nosil všade so sebou. Mal v ňom asi pol milióna eur. Krátko na to bola Brenda a jej zamestnanec obvinení z pokusu o zdrogovanie Jacka v snahe okradnúť ho. Všetko najťažšie znášala jeho vnučka Brandi Bragg († 16). Prišla o všetkých priateľov a dva roky po výhre zomrela kvôli predávkovaniu drogami.

Už 5 rokov po výhre Jack vyhlásil, že nemá žiadne peniaze. Na krku mal žalobu zo sexuálneho obťažovania, no zlé správy prichádzali naďalej. Najprv ho opustila manželka Jewell, v roku 2009 zomrela jeho dcéra,matka Brandi, Ginger Bragg a v roku 2016 mu vyhorel dom, ktorý nemal poistený. 

Dnes Jack ľutuje deň, kedy vyhral lotériu. „Moja vnučka zomrela kvôli peniazom. Bola svetlom v mojom živote. Manželka povedala, že sme mali ten žreb roztrhať. No, ja si želám to isté,“ uzavrel Jack pre news.com.au.

 zdroj : cas.sk