Telo Matthewa Minklera († 17) bolo nájdené v piatok 8. júna v opustenom dome v Nevade, iba 25 km od Las Vegas.

Z vraždy, ktorá bola uskutočnená strelnou zbraňou, je obvinený iba 16-ročný mladík Jaiden Caruso. Kody Harlan, ktorý má 17, je zasa obvinený ako spolupáchateľ a ničiteľ dôkazov, povedala polícia.

Matthewovo telo mladíci po streľbe odvliekli z kuchyne dolu schodmi a ukryli v skrini. „Ruská ruleta je známa hra, pri ktorej sa do zbrane dá iba jeden náboj a následne sa začne nebezpečná a smrteľná časť,“ uvádza sa v oficiálnej správe z chlapcovej smrti.

 

 

Doposiaľ nie je známe, či sa chlapci pred začatím hry poznali. Dvojica obvinených bola najskôr umiestnená do detského zadržiavacieho strediska, avšak napokon budú súdení ako dospelí. Na celú vraždu sa prišlo tak, že polícia zadržala auto, ktoré prešlo na červenú. Tínedžeri sa snažili z miesta činu ujsť, avšak boli zadržaní a jeden z nich policajtom rozpovedal o ich smrteľnej hre.

Matthewovi rodičia sa k prípadu doposiaľ nevyjadrili, avšak vďaka zbierke GoFundMe, ktorú založila jeho sesternica, vyzbierali už 6 400 dolárov (cca 5 500 eur). „Už nikdy nebudeme vidieť ten krásny úsmev a cítiť Matthewove objatia, ktoré vždy rozjasnili náš deň,“ napísala na sociálnu sieť sesternica Leah Robbins-Golden, cituje portál Foxnews.

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Žena zastrelila žirafu a pózovala pri nej. Internet rýchlo zareagoval