Celé Slovensko momentálne spája svoje sily, aby pomohlo zúfalým rodičom vrátiť ich dcérku živú a zdravú. 17-ročná Majka zmizla počas uplynulého víkendu v okolí Púchova, kde sa bola kúpať spolu so svojou kamarátkou.

Stredoškoláčka Mária sa po víkende, ktorý strávila s kamarátkou na festivale, rozhodla osviežiť vo Váhu. Priateľky mienili preplávať z jedného brehu na druhý, avšak 17-ročné dievča prúd vody nezvládlo. „V nedeľu 8. júla krátko pred pätnástou hodinou sme dostali žiadosť o pomoc pri pátraní po nezvestnej dievčine. Na zásah boli vyslaní traja príslušníci z Púchova s člnom a následne aj šiesti členovia potápačskej skupiny z Trenčína,“ informuje krajský hovorca hasičov Marián Petrík.Pátranie po Považskobystričanke bolo, žiaľ, neúspešné a záchranné zložky v ňom pokračujú v pondelok 9. júla. Okrem nich sa do pátrania mienia zapojiť aj domáci obyvatelia, ktorí sa snažia spojiť prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Tu vznikla celoslovenská výzva, ktorú doposiaľ zdieľali stovky užívateľov.

“Si človek????? Môžeš byť!!! Hľadá sa Majka!!! 
17-ročné dievča, ktoré sa pohrešuje, plávalo včera vo Váhu pri PU a začala sa topiť. Si človek? Tak sa nepýtaj kedy, akým spôsobom a sprav niečo pre toto dievča, jej rodinu.  Stále sa po nej pátra. Nie je predsa najkrajší zmysel na svete byť užitočný? (pomáhať blížnemu svojmu) Buď aj ty!! Buď človek… Nevieme si ani predstaviť, aké sú to ťažké chvíle pre rodinu a blízkych, možno aj pre samotnú Majku. Nádej predsa umiera posledná. 
Ak chceš byť v živote užitočný, začni teraz a pomôž človeku: 
A) zdieľaj!!!! 
B) Choď sa prejsť a pomôž ju nájsť: okolie Púchova- Váh (pátranie prebieha), spýtaj sa tam, ako môžeš pomôcť. Poprosím korektné komenty s údajmi, pomocou pri pátraní, organizovaní pátrania. 
Si človek? Verím, že si
14:30 pri Muriku v Púchove, pátranie a pomoc Majke (kto býva nižšie Ladce a ďalej to má tiež určite zmysel!),” uvádza sa vo výzve, ktorá sa šíri po celom Slovensku.

Prosíme, ak je to vo vašich silách, pokúste sa pomôcť aj vy. Ďakujeme!

zdroj : hitky.sk

Pozri aj:   Ľudí šokovala hra detí na rodinnom festivale v Česku: Z FOTO sú zhrození, chudák poník