Je tomu už neuveriteľných 27 rokov, čo svet navždy opustil legendárny spevák a frontman skupiny Queen, Freddie Mercury. Okrem minulotýždňového výročia jeho odchodu si ho svet momentálne pripomína aj v spojení s fenomenálnym filmom Bohemian Rhapsody, kde sa hlavnej úlohy multitalentovaného umelca zhostil Rami Malek.

 

Freddie Mercury bol umelcom, v súkromí introvertom, avšak stále bohémom, ktorý viedol mimoriadne spoločenský život. Okrem najbližšej rodiny, blízkej priateľky Mary a kapely Queen mal okolo seba i množstvo priateľov, medzi ktorých patril i Sir Elton John, anglický spevák, klavirista a skladateľ. Práve on sa rozhovoril o tom, aký pozorný a priateľský bol Freddie aj v posledných dňoch svojho života. Práve vtedy mu totiž poslal dar, ktorý mu bol doručený presne mesiac po jeho smrti, na Vianoce.

“Freddie mi o svojej diagnóze povedal tesne po tom, ako sa ju v roku 1987 dozvedel,” začal svoju spoveď sir Elton John. “Bolo to hrozné. Videl som až príliš mnoho svojich priateľov a známych, ktorí trpeli AIDS. Vedel som presne, čo sa Freddiemu stane a on to vedel tiež. Celý čas rátal so smrťou, s mučivou smrťou, no nebolo to na ňom vidieť. Bol však veľmi odvážny! Neprestával vystupovať so svojou kapelou Queen, objavoval sa na verejnosti. Bol zábavný a bezprostredný ako vždy. Na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov sa mu však pohoršilo. Naozaj mi zlomilo srdce vidieť, ako jeho svetlo pomaly ničí AIDS. Ku koncu života mal telo pokryté fľakmi, ktoré mu choroba spôsobila. Bol takmer slepý, nemohol ani poriadne stáť, nie to ešte chodiť. Ani v takom štádiu však nemyslel len na seba a svoje pohodlie.

Po tom, ako 24. novembra 1991 odišiel, týždne po jeho pohrebe som stále zlomený smútil. Na Štedrý deň som sa dozvedel, že mi Freddie zanechal ešte jeden posledný odkaz. Akurát som upratoval, keď mi priateľ pri dverách odovzdal niečo zabalené v obliečke na vankúš. Rozbalil som to a našiel som vnútri obraz môjho najobľúbenejšieho britského maliara Henryho Scott Tuka. Pri ňom bol odkaz: ‘Milá Sharon, myslela som si, že sa ti to bude páčiť. S láskou, Melina. Šťastné a veselé!’ Mal som po štyridsiatke, no vtedy som plakal ako malé dieťa,” cituje Elton stránka Indy100. Sharon a Melina boli pritom prezývky, ktoré si priatelia dali v rámci zábavy…

Zdroj : hitky.sk

Pozri aj:   Vyhral 75 000 € a zmizol z obrazoviek: TOTO dnes robí víťaz Farmy X!