Oči verejnosti sa momentálne upierajú na krásny kráľovský pár, pričom Veľká Británia žije každým krokom princa Harryho a Meghan Markle. Bývalá herečka totiž iba nedávno oznámila radostnú novinku o svojom tehotenstve. O mene pre kráľovského potomka je však už zrejme rozhodnuté.

Kráľovská rodina má aj pri výbere mena pre očakávaného potomka svoje pravidlá. Mená sa totiž vyberajú spravidla tak, aby rodičia vzdali hold predkom. Aj z toho dôvodu sa výber zužuje a odborníci vedia predpovedať, ako sa bude bábätko volať, či už pôjde o dievčatko alebo chlapca.

V týchto chvíľach sú v hre mená Alica, Mary, Alžbeta alebo Viktória. V prípade chlapca môže ísť o Philipa, Fredericka, Charlesa, Arthura či Edwarda. Komorník zosnulej lady Diany (†36) však odkázal budúcim rodičom, aby boli odvážni, a ak to bude dievčatko, pomenovali ju po Harryho matke. Expertka na kráľovský dvor však upozorňuje, že dostať meno po tak slávnej osobe by dieťatku viac poškodilo, ako pomohlo.

Akékoľvek krstné meno to bude, jedno je dnes predsa len isté. Kráľovské dieťa bude mať priezvisko Sussex, keďže Meghan a Harry sú vojvodkyňou a vojvodom zo Sussexu. Tento trend zrejme nasledovali manželia po Williamovi a Kate, ktorí ako vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge, používajú priezvisko Cambridge.

Zdroj : hitky.sk