Floyd Mayweather okolo seba v posledných dňoch opäť urobil veľký rozruch. Aj napriek tomu, že boxerské rukavice už technicky zavesil na klinec, cez víkend sa objavil na exhibícii v Japonsku. A po nej sa mu rozhodol legendárny Mike Tyson všetko vytmaviť! 

Mayweather počas víkendu porazil japonského kickboxera Tenshina Nasukawu, keď ho knockoutoval už v prvom kole. Pred vypredaným hľadiskom v Tokiu tak rozosmutnil mladú vychádzajúcu hviezdu bojových športov. Tento zápas sa do jeho profesionálnej kariéry nerátal, no aj v nej má neskutočnú bilanciu 50 víťazstiev a 0 prehier. To z neho robí výsledkovo najlepšieho boxera v histórii, čo o sebe Floyd sám párkrát už vyhlásil. A Mike Tyson sa rozhodol na tieto odvážne tvrdenia poriadne ostro zareagovať.

Mayweather totiž raz vyhlásil, že je dokonca lepší ako boli Tyson či Muhammad Ali, ktorí sú považovaní za najväčšie ikony boxerskej histórie. “Železného Mikea” sa televízna stanica UCN rozhodla v rozhovore opýtať na jeho názor na Floyda Mayweathera. A ten tvrdými slovami nešetril. O Floydovi povedal, že rozpráva úplne bludy a ak by sa len trochu približoval Alimu, tak by sa nebál voziť svoje deti do školy sám, inak sa nemôže nazývať velikánom.

„Veľkosť nie je o chránení samého seba pred ostatnými, ale o tom byť ľuďmi akceptovaný. On nevie zobrať ani sám vlastné deti do školy. Je to veľmi malý vystrašený muž.” Tyson má teda vo veciach viditeľne jasno. A čo vy? Myslíte si, že je Floyd najlepším boxerom histórie alebo ste fanúšikmi nesmrteľných legiend ako sú Mike Tyson či Muhammad Ali?

Floyd Mayweather najlepšie momenty

zdroj:manmagazin.sk

Pozri aj:   Bitka roka? Conor sa vracia do UFC: Aha, s kým bude bojovať!