Máte malú obývačku a potrebujete ju opticky zväčšiť? Nechajte si poradiť od nás

Ak ste si len prednedávnom zaobstarali novú nehnuteľnosť, poprípade plánujete rozsiahle rekonštrukcie v domácnosti, konkrétne v obývačke, inšpirujte sa našimi skvelými nápadmi, ktoré vám pomôžu opticky zväčšiť aj vašu malú obývačku.

Vpustite do interiéru viac prirodzeného svetla

Ak chcete docieliť, aby bola vaša menšia obývačka väčšia, odporúčame vám vymeniť dlhé záclony a záves za oveľa kratšie jednofarebné záclony alebo závesy. Aby obývačka pôsobila opticky väčšie, musíte do priestoru vpustiť viac prirodzeného svetla. Odporúčame vám cez deň nechávať vytiahnuté žalúzie. Oceníte to najmä teraz v zimnom období, kedy je slnka pomenej. Priestor presvetlíte a opticky zväčšíte.

Steny omaľujte nabielo

Aby vaša malá obývačka pôsobila väčšie, namiesto kamenných obkladov a tmavých farieb si omaľujte steny nabielo, poprípade zvoľte béžovú alebo smotanovú farbu. Bledé farby stien miestnosť opticky predĺžia a zväčšia.

Vyberajte si jednoduchú obývaciu stenu

Pri výbere nábytku sa sústreďujte nielen na cenu, ale najmä na veľkosť. Zameriavate sa skôr na minimalistické interiéry a pri výbere obývacej steny zohľadňujte predovšetkým jej farebné prevedenie. Z vlastných skúseností vám odporúčame vyberať bledé obývacie steny. Pozor ale, farba obývacej steny nesmie splývať s farbou podlahy. Zvoľte podobné odtiene a miestnosť zútulnite pekným farebným kobercom, ktorý by mal mimochodom ladiť s farbou sedacej súpravy.

Vyberajte si vhodný typ sedačky a kúpte si zrkadlá

Do malej obývačky si v žiadnom prípade nekupujte veľké rohové sedačky. Ukroja vám príliš veľa miesta a priestor ešte viac zmenšia. Vyberajte si nízke sedacie súpravy v prírodných farbách. Odporúčame vám do obývačky pridať zrkadlá. Tie vám priestor opticky zväčšia.

Čo sa týka dekorácií, kupujte si len pár výrazných. Nad sedaciu súpravu umiestnite jeden veľký dominantný obraz. Veľký počet malých obrazov by vám miestnosť zmenšil.

Pozri aj:   Príbeh Ivany rozčúlil divákov: “Prečo ju máme ľutovať?“ pýtajú sa!