Stále čaká, že jej milovaný syn sa každú chvíľu ukáže vo dverách. Obrovská tragédia sa odohrala v pondelok večer na koľajniciach pri obci Zemianska Olča.

Taxikár Marián († 28) vošiel na železničné priecestie, ktoré nemá závory, avšak priamo pred prichádzajúci vlak. Mladý vodič nemal najmenšiu šancu, hasiči vystrihli z vraku už len jeho bezvládne telo. Mama Janette (47) sa utápa v slzách a nedokáže pochopiť, prečo jej nesplnil sľub, ktorý jej dal pred odchodom z domu.

V dome v obci Baloň (okr. Dunajská Streda) zavládli smútok a beznádej. Ešte v pondelok večer Marián v dobrej nálade odchádzal za kamarátom do Veľkého Medera. Jeho auto však skončilo pod vlakom. „On sa mi vráti, môj chlapček, moje bábätko. Jemu sa nemohlo nič stať, sľúbil, že za chvíľu je doma,“ zúfalo plače mama Janette (47), ktorá nedokáže uveriť, že jej miláčik už domov nepríde.

Darmo sa ju snaží utešiť mladší syn Norbert (21) i celá rodina. „Ešte keď večer odchádzal, tak si ma fotil do mobilu. Smiala som sa, že čo vystrája. Hovorila som mu, nech dáva na seba pozor. Len sa zasmial, že nech sa nebojím, že ide len do Medera a hneď sa vráti,“ vzlyká babka, ktorá žije s rodinou. „Vždy som sa za neho modlila, keď niekam išiel, včera som to neurobila, že veď ide len kúsok,“ neodpustí si babka. Marián bol taxikár, robil v Bratislave, kde predtým aj žil. „S frajerkou sa rozišli, tak prišiel domov. Veľmi sme sa tešili, mám synovca v Amerike a teraz má prísť k nám, Marián sa tešil, ako budeme spolu všetci…“ dodáva babka. Mariánov otec s rodinou nežije. „On je v nemocnici, zrútil sa, keď som mu to povedala,“ dostane zo seba v obrovskom vzlyku mama.

Vlak spoločnosti RegioJet išiel v pondelok z Bratislavy do Komárna. Za stanicou Zemianska Olča rušňovodič ani netušil, aká tragédia sa mu o chvíľu odohrá pred očami. „Osobné auto z doposiaľ nezistených príčin nedalo prednosť vlaku a vošlo na železničnom priecestí do jeho jazdnej dráhy,“ informoval hovorca RegioJet-u Martin Žarnovický. Kolos auto tlačil niekoľko metrov pred sebou. „Náraz bol taký silný, že došlo k vykoľajeniu súpravy,“ dodal. Posádke vlaku ani cestujúcim sa nič nestalo. Prípadom sa zaoberá polícia. „Rušňovodič sa podrobil dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. U nebohého vodiča bude vykonaná pitva,“ uviedla policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

zdroj:čas.sk

Pozri aj:   Odsúdená Eva Varholíková-Rezešová si už môže baliť igelitku. Vracia sa z väzenia domov !