Kvalite matraca a vzduch v spálni ovplyvňujú váš spánok

Takmer každý druhý človek na zemi žije dennodenne pod vplyvom stresu. Dýchavičnosť, závraty, ale aj pocity zvracania sú hlavnými príznakmi toho, že ste pod stresom. Stres nám väčšinou nedovoľuje dobre sa vyspať, ale nie je jediný. Kvalitu vášho spánku vo výraznej miere ovplyvňuje aj kvalita matraca a vzduchu v spálni.

Zlý (vydýchaný) vzduch

V spálni by ste mali každé jedno ráno vetrávať minimálne pol hodinu. V zimných mesiacoch sa vám to zdá byť nepredstaviteľné, ale ak zo spálne odídete do druhej miestnosti, vypnete radiátor, otvoríte okná a zavriete dvere do chodby, nič sa vám nemôže stať. Navyše, ak ste si kúpili luxusný matrac, vedeli ste o tom, že ak matrac vystavíte do okna na silný mráz, zbavíte sa tak roztočov, ktorí parazitujú aj vo vašom matraci?

Stop horúcim slnečným lúčom

V letných mesiacoch vám zase odporúčame vetrať zavčas ráno – skôr okolo 6:00 hodiny. Vtedy nie je vzduch ešte taký horúci. Po príchode z práce tak nebudete mať pocit, že máte v spálni saunu. Nesmiete však zabúdať zastierať vonkajšie rolety, ale aj žalúzie. Horúce slnečné lúče vám spálňu neprehrejú, pretože cez tieto tieniace prvky jednoducho nepreniknú.

Kvalita matraca

Matrac by ste mali mať maximálne 7-10 rokov, dlhšie nie. Po takejto dobe matrac stráca svoju stabilitu, vaše telo bude v neprirodzenej polohe a môžu sa u vás objaviť problémy so zaspávaním.

Ak sa chcete dobre vyspať, okrem kvalitnej konštrukcie postele musíte jednoznačne investovať aj do kvalitného matraca. Jedným z týchto kvalitných matracov sú aj kvalitné matrace zo studenej peny. Sú to matrace z HR peny a sú charakteristické vysokou priedušnosťou. Sú vyrobené z peny, ktorá má dlhú životnosť a zabezpečia vám komfort, ktorý si po ťažkom dni určite zaslúžite.

Každé ráno a večer dôkladne vyvetrajte a nezabúdajte pravidelne meniť a čistiť svoj matrac. Ak to budete robiť, problémy so spánkom by vás už nemali trápiť.