Kúpte svojmu autu len tú najlepšiu výbavu a vydrží vám viac

Kúpa automobilu nepatrí k finančne náročným investíciam. Automobily dnes vlastnia už aj mladí študenti, ktorí si kúpili staršie autá na „dojazdenie“, aby sa naučili dobre jazdiť a aby boli mobilní. Ak ale chcete, aby váš automobil vydržal dlhé roky, musíte pravidelne chodievať na prehliadky do servisov a nesmiete sa báť investovať do kvalitnej výbavy.

Šetrite životné prostredie

Výfukové plyny, ktoré do ovzdušia vypúšťa aj váš automobil, môžete aspoň čiastočne eliminovať. Ak máte dieselové auto, mali by ste si kúpiť kvalitný filter pevných častíc, ktorý má za úlohu filtrovať pevné častice výfukových plynov. Tento filter pracuje s viac ako 80% efektivitou, čo je celkom slušné percento, nemyslíte? Šetrite životné prostredie aspoň takto, keď sa neviete vzdať vášho dennodenného jazdenia na aute.

Športovejší vzhľad auta

Ak chcete vášmu autu dodať športovejší vzhľad, nepotrebujete spoiler, ale stačia vám aj parádne deflektory. Deflektory sú protiprievanové lišty a pri ich výbere musíte zohľadniť typ vášho auta. Deflektory značky Mazda nedáte na autá značky Škoda. Inštaláciou týchto nových deflektorov dodáte vášmu autu šmrnc a navyše počas letných mesiacov zabezpečíte v interiéri auta prirodzenú cirkuláciu vzduchu a popritom si nepokazíte účes.

Čistý interiér

Viete si predstaviť, že by ste v aute pod nohami nemali žiadne koberčeky? Interiér auta by bol stále špinavý a vám by neostávalo nič iné, len ho každý týždeň tepovať a vysávať.

Ak ale máte v interiéri auta koberčky, nahraďte ich novými gumenými rohožami. Držia na mieste, nešmýka sa na nich a zachytia vám prach a špinu, ktorá sa vám nalepila na podrážky topánok.

Ak chcete, aby vám vaše auto vydržalo dlhšie, kontrolujte si podvozok, olej v motore, ale najmä brzdy a spojku. Začnite používať filter pevných častíc a namontujte si moderné deflektory, ktorých pozitíva oceníte najmä v lete.

Pozri aj:   Príbeh Ivany rozčúlil divákov: “Prečo ju máme ľutovať?“ pýtajú sa!