Nová strana z basy! Mikuláš Vareha (56), ktorý si v nápravnom zariadení odpykáva 12-ročný trest za megapodvody, oznamuje vznik nového politického subjektu. Seba ako predsedu tituluje Sir, politického väzňa, bývalého veľkopodnikateľa i prezidenta Slovenskej asociácie boxerov amatérov.

Po získaní potrebného počtu podpisov požiada o zapísanie skratky AGENT 777-SD. Novému Času spoza mreží exkluzívne zaslal neúplné znenie programu, v ktorom spomína projekt služobnej kravy a dokonca až stopercentný výber daní. Trestanec, ktorý sa prezýva aj zemplínskym kráľom a nedávno pre náš denník priznal, že ním je aj vo väzení, má pre svoju novú stranu aj heslo – Spoločne odstráňme chudobu!

„Samotný názov strany som zvolil preto, lebo si to každý ihneď zapamätá. A na bielom podklade modrá s červenou len symbolizujú naše farby,“ napísal Vareha a pripomenul, že stranu dá zaregistrovať po získaní 25-tisíc hlasov.

„Nedám šancu niektorým politikom, aby sa moja nová strana nedostala do parlamentu,“ vraví a na otázku, či strán už nie je veľa, Vareha reagoval takto: „Je to pravda, ale podľa mňa sú to neúspešné pokusy politikov, ktorí nič nerobia pre občanov SR a väčšinou obhajujú vlastné záujmy a nie občanove. Naša strana preto bude úspešná, lebo bude riešiť konkrétne problémy. Už samotný program strany AGENT 777 – SD a to v 19 bode hovorí jasnou rečou, aby prezident udeľoval amnestiu odsúdeným, keďže vo väzniciach je veľa nevinných. A takisto prinesie aj lepšie podnikateľské prostredie či daňové prázdniny začínajúcim podnikateľom.“

Ako dodal, strana vzniká na počesť stého výročia založenia Československa a pri podpise uvádza aj svoje známe oslovenie. „Ja Sir, Mikuláš Vareha, predseda strany AGENT 777– SD, slovo nie nepoznám.Nebol som v škole, keď ho učili, preto každý vzniknutý problém riešim a vyriešim!“

Varehova kauza

Mikuláš Vareha dostal za skrátenie dane a poistného v súbehu s neodvedením DPH vo veľkom rozsahu po fiktívnych obchodoch s euroočkami a lykožrútmi 12-ročný trest. Spôsobiť mal škodu až za 58,1 milióna eur. V marci uplynú dve tretiny času, čo je za mrežami a môže požiadať o predčasné prepustenie na slobodu. Sám sa prezýva aj kráľom Zemplína.

 

Čo na to právnik

Advokát Marek Benedik

Mikuláš Vareha môže založiť politickú stranu, byť jej členom a byť v jej orgánoch. Osoba, ktorá vykonáva trest odňatia slobody, nemôže kandidovať za politickú stranu vo voľbách. Výkon trestu odňatia slobody je prekážkou práva byť volený (tzv. pasívneho volebného práva).

Zdroj : čas.sk

Pozri aj:   Nečakaná ZMENA o zrušení striedania času: EÚ si vymyslela TOTO!