Kedy je ten správny čas vziať sa?

Každoročne rastie počet rozvodov a nerozvádzajú sa len páry, ktoré v manželstve boli pár rokov, ale celé desaťročia. Mnohé mladé páry sa však už po pár mesiacoch randenia zamýšľajú nad tým, kedy je vlastne ten správny čas uzavrieť manželstvo. Niektoré sa do manželstva hrnú príliš rýchlo a potom prichádza vytriezvenie a niektorí zase naopak dlhé roky váhajú, kedy je ten správny čas.

Vzájomná podpora a dôvera

Každý vzťah je iný a ťažko povedať, kedy by sa partneri mali zobrať. Dôležité však je, aby si vzájomne dôverovali a podporovali sa, pretože bez dôvery a podpory vzťah nemá budúcnosť. Vzťah založený len na vzájomnej príťažlivosti je vopred predurčený na zánik, preto ak takýto máte, okamžite ho ukončite. Nemá budúcnosť a čím skôr ho ukončíte, tým menej utrpenia si spôsobíte.

Stabilita vzťahu stojí na vzájomnej dôvere a podpore. Ak toto zlyhá, musíte sa zmieriť s tým, že tento partner/ partnerka nie je ten pravý/ pravá pre vás.

Ak žijete vo vzťahu, kde vás partner ponižuje a neustále vás upodozrieva z nevery, v tomto prípade by vám nepomohol ani ten najlepší mediátor v Bratislave.

Rodina

Správny čas na uzavretie manželstva je práve vtedy, keď ste si obaja istí, že ste si súdení a chcete spraviť krok vpred – chcete si založiť rodinu. Ak partner hovorí o budúcnosti s vami a plánuje mať s vami deti, pre neho nemá zmysel čakať s vyberaním zásnubného prsteňa a požiadaním o ruku.

Motýliky v bruchu

Ako zistíte, že je ten správny čas vziať sa? Zistíte to vtedy, keď viete, že chcete spoločne zdieľať rovnakú domácnosť, chcete sa podeliť o jedno priezvisko, chcete si založiť rodinu a vychovávať spoločne vlastné deti. Keď si už budete obzerať ponuku svadobných obrúčok, budete vedieť, že ten človek, čo stojí vedľa vás, je osoba, s ktorou strávite zvyšok života v zdraví, v bohatstve i v chudobe. Budete pociťovať motýliky v bruchu. Bude to neopakovateľný pocit, ktorý cíti len ten, kto je úprimne zamilovaný do svojho partnera.