Kde si budete môcť oddýchnuť od všetkých povinností?

Vyčerpanosť, stres, neschopnosť sústrediť sa – aj vás v poslednom období prekvapili tieto nevysvetliteľné stavy? Môže za to nadmerné pracovné zaťaženie, ktoré časom skolí aj toho najpracovitejšieho človeka. Ak si chcete nahlásiť dovolenku, kde si budete môcť oddýchnuť od všetkých povinností?

Vyskúšajte kúpele

Ak sa vám nechce cestovať do zahraničia k moru a aj napriek tomu hľadáte miesto, kde by ste na pár dní vypli a venovali sa len sami sebe, odporúčame vám slovenské termálne kúpele. Blahodárna liečivá voda vám „vyčistí“ myseľ, rozhýbe stuhnuté svalstvo a prinesie pokoj na duši. Kto bol v termálnych kúpeľoch, veľmi dobre vie, aký je to pocit, keď vás nečaká šéf, aby vás mohol opäť buzerovať. Sedíte vo vyhriatej termálnej vode a vychutnávate si oddych, pokoj.

Pár dní mimo realitu prospeje najmä vašej psychike.

Liečivá termoterapia

Ak máte boľavé svalstvo, utrpeli ste prednedávnom úraz, trápi vás ochorenie chrbtice, určite by ste mali vyskúšať liečivú termoterapiu. Teploliečebné procedúry pomôžu vášmu pohybovému aparátu, svalom, ale aj mysli. Odporúčame parafínový, rašelinový a bahenný zábal na hornú časť chrbáta. Takéto procedúry oceníte, ak máte sedavé zamestnanie. Navyše podporíte obranyschopnosť tela.

Ktoré kúpele si vybrať?

Vychutnávajte si oddych v slovenských kúpeľoch. Z kúpeľných miest vám najviac odporúčame Turčianske Teplice, Rajecké Teplice, Trenčianske Teplice a Bardejovské kúpele. Ak potrebujete oddych s partnerom/ partnerkou, zajednajte si víkendový pobyt. Nielenže si vychutnáte procedúry vo dvojici, ale zaplávate si aj v bazéne s termálnou vodou. Vo dvojici vám bude lepšie. Váš partner/ partnerka vám bude hovoriť pekné básničky o láske a vy budete v siedmom nebi.

Kúpele – to je miesto, kde si budete môcť oddýchnuť od všetkých povinností. Pár dní mimo realitu vám prospeje najmä vtedy, ak máte náročnú fyzickú, ale aj psychickú prácu.